Prof. Adam Bodnar w Grudziądzu: – Prawa człowieka są zagrożone. Moja misja to tłumaczyć obywatelom rzeczywistość (zdjęcia)

Były rzecznik praw obywatelskich prof. Adam Bodnar spotkał się z grudziądzanami w Muzeum. Można było kupić jego książkę „Nigdy nie odpuszczę” i otrzymać autograf.

Prof. Adam Bodnar, były rzecznik praw człowieka w grudziądzkim Muzeum. FOT. MARYLA RZESZUT

– To jest moje zobowiązanie rzecznikowskie. Mam motywację, aby jeździć na spotkania i tłumaczyć obywatelom rzeczywistość. W sensie zrozumienia czym są prawa człowieka. Są to spotkania tłumaczące, w jakiej sytuacji się znajdujemy a zarazem dające nadzieję, że możemy żyć w państwie o wysokich standardach demokratycznych – mówił prof. Adam Bodnar. – Skoro udało się to Republice Czeskiej, Litwie, Łotwie i Estonii, czemu my nie moglibyśmy mieć także normalnych, porządnych standardów demokratycznych.

Dlaczego prawa człowieka są zagrożone, według prof. Bodnara? – Żeby prawa człowieka były przestrzegane, muszą dobrze działać różne instytucje państwowe, zwłaszcza sądy. U nas jeszcze tak nie jest.

Mówił też o manipulacji mediami, selekcji przekazywanych przez media informacji a także o zagrożeniach, które niesie szybki rozwój sztucznej inteligencji. Nie chodzi tu tylko o inwigilację obywateli, ale o możliwość wpływania na podejmowane przez obywateli decyzje.

– Ponadto – twierdzi prof. Adam Bodnar – mamy nową okoliczność: kryzys ekonomiczny. Każdego dnia zmniejszają się nasze oszczędności. Obywatele tracą zapracowane pieniądze, co też narusza prawa człowieka.

Te i wiele innych, ważnych kwestii poruszył prof. Adam Bodnar  podczas potkania w Grudziądzu. Były też pytania od publiczności, na które odpowiadał.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prof. Adam Bodnar w Grudziądzu: – Prawa człowieka są zagrożone. Moja misja to tłumaczyć obywatelom rzeczywistość (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu