Na Górze Zamkowej w Grudziądzu znów, jak kiedyś, wyrośnie winnica? Projekt powstaje kilka miesięcy. Wkrótce będzie gotowy

Góra Zamkowa zmieniła się w miejsce chętnie odwiedzane przez grudziądzan i turystów. Jest dobrze a będzie lepiej! Schody prowadzące w dół, po zboczu Góry Zamkowej na nadwiślańskie błonia już są remontowane. A co jeszcze się planuje?

Góra Zamkowa w Grudziądzu jest w strefie ochrony konserwatorskiej, więc tworzone właśnie plany uwzględniają fakt, że to miejsce zabytkowe.  

Plany są obiecujące. Zbudowana zostanie kładka widokowa nad ruinami zamku i altana widokowa. Powstaną nowe ścieżki,  mała architektura i plac zabaw. Posadzona zostanie roślinność, nawiązująca do dawnej przeszłości tego miejsca, m.in. winnicy na stoku Góry Zamkowej. Są plany przywrócenia fontanny i zainstalowania parkowego oświetlenia.    

Przez kilka miesięcy powstaje dokumentacja zagospodarowania Parku Miejskiego Góra Zamkowa. Zlecił ją Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Pytamy prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego kiedy ta dokumentacja projektowa będzie gotowa.

– Nie mogła powstać szybko, bowiem Góra Zamkowa położona jest w strefie ochrony konserwatorskiej, co wymaga wielu szczegółowych uzgodnień. Przygotowanie dokumentacji zagospodarowania tego miejsca to wielomiesięczny proces , który niebawem się zakończy – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Wtedy będzie można przystąpić do dalszej rewitalizacji Góry Zamkowej i prac, które po wielu latach przywrócą jej piękno i funkcjonalność. To wyjątkowe miejsce z olbrzymim potencjałem, który zamierzamy wykorzystać.   

W tym sezonie sprawdziły się koncerty, kino nocne, pokazy i inne imprezy organizowane na Górze Zamkowej, u stóp wieży Klimek. Tak oryginalne miejsce ma niewiele miast. Grudziądz, poprzez rewitalizację Góry Zamkowej, zyska jeszcze jedno niepowtarzalne miejsce, gdzie spędzanie czasu będzie szczególnie atrakcyjne.         

(marz)

Tak ma wyglądać miejsce na Górze Zamkowej, gdzie odbywają się koncerty, pokazy i inne imprezy.
Tak aktualnie prezentuje się plac koncertowy na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Fot. MARYLA RZESZUT
FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na Górze Zamkowej w Grudziądzu znów, jak kiedyś, wyrośnie winnica? Projekt powstaje kilka miesięcy. Wkrótce będzie gotowy

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu