Przebywający w Grudziądzu uchodźcy z Ukrainy obchodzili w niedzielę Wielkanoc. Były baby, żurek, biała kiełbasa, jajka faszerowane i upominki (zdjęcia)

Oddział Rejonowy PCK w Grudziądzu zorganizował śniadanie wielkanocne dla rodzin przebywających w klubie „Start” przy ul. Konarskiego w Grudziądzu.

Pieniądze na zorganizowanie spotkania świątecznego pozyskano w ramach ogólnopolskiej, czerwonokrzyskiej akcji #napomocUkrainie.

Były tradycyjne potrawy wielkanocne, ukraińskie baby, żurek, jajka faszerowane, biała kiełbasa i drobne upominki.

Dzieci tradycyjnie szukały zajączka” na zewnątrz obiektu.

Spotkanie miało charakter integracyjny. Wśród uczestników byli także Polacy m.in. nasi podopieczni Punktu Opieki nad Chorym w Domu.

Tekst i fot. Anette

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przebywający w Grudziądzu uchodźcy z Ukrainy obchodzili w niedzielę Wielkanoc. Były baby, żurek, biała kiełbasa, jajka faszerowane i upominki (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu