Przekazany został plac budowy pod modernizację stanicy żeglarskiej za ponad 4,7 mln zł. Prawie całość tej kwoty to fundusze unijne

6 marca rozpoczną się prace przygotowawcze. Za 4 765 000 zł. rozbudowana zostanie i zmodernizowana stanica żeglarska nad jeziorem Rudnickim w Grudziądzu.

Wykonawcą tego projektu jest konsorcjum grudziądzkich firm Stulsz i Maszy Spółka z o.o.

Miasto podpisało umowę na rozbudowę i modernizację stanicy żeglarskiej nad jeziorem Rudnickim Wielkim. Jej wartość wynosi 4 765 000 złotych. Prawie całość pieniędzy pozyskana jest ze środków zewnętrznych. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie aż 4 milionów 710 tysięcy 932 złotych.

 – Bardzo ważne, że całe środowisko żeglarskie zyska nowoczesny obiekt. Powiększona i przebudowana stanica nad jeziorem Rudnickim sprawi, że w lepszych, komfortowych warunkach będzie można uprawiać żeglarstwo wyczynowo i rekreacyjnie – podkreśla prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Zmodernizowana stanica powinna być oddana do użytku do końca października 2023 roku.

placu budowy. W poniedziałek, 6 marca, mają rozpocząć się roboty przygotowawcze.

(marz)

Stanica żeglarska nad jeziorem Rudnickim obecnie to raczej barak. Stanie się większym i nowoczesnym obiektem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przekazany został plac budowy pod modernizację stanicy żeglarskiej za ponad 4,7 mln zł. Prawie całość tej kwoty to fundusze unijne

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu