Przeprowadzka Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do nowej siedziby przy ul. Szpitalnej. 30 grudnia – krwiobus przy CH Alfa

Grudziądzkie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przenosi się do nowego obiektu, z ul. Włodka na ul. Szpitalną. Wkrótce rozpocznie działalność w nowoczesnej siedzibie wybudowanej przy ul. Szpitalnej. Tymczasem krwiobus 30 grudnia przyjmować będzie krwiodawców przy Centrum Handlowym Alfa w godzinach 8.00 – 11.30 oraz 2 stycznia przy ul. Szpitalnej.

Grudziądzkie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przenosi się do nowego obiektu przy ulicy Szpitalnej.

Prace przy budowie nowego centrum są już na finiszu. Trwają ostatnie czynności wykończeniowe we wnętrzu budynku.

Inwestorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

– Udział miasta w powstaniu nowego Centrum jest bardzo duży – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jako samorząd bardzo szybko znaleźliśmy parcelę pod tę nieruchomość, a następnie została ona sprzedana z pięćdziesięcioprocentową bonifikatą.

Transakcja ta była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej. To jednak nie jedyne działania miasta. Obok powstającego centrum powstała nowa infrastruktura drogowa.

– Wybudowaliśmy chodnik wraz z oświetleniem w technologii LED – przypomina prezydent Maciej Glamowski. – Postaramy się także o udział w zagospodarowania terenu wokół centrum. Najważniejsze jest to, że nasi krwiodawcy będą mogli dzielić się tym bezcennym darem w obiekcie o nowoczesnym standardzie.

Zanim to się stanie, musi nastąpić jeszcze przeprowadzka. A to trochę potrwa. Dlatego na czas jej trwania krew oddawać będzie można w mobilnym krwiobusie.  30 grudnia funkcjonować on będzie przy Centrum Handlowym Alfa w godzinach od 8.00 do 11.30.

Od 2 stycznia pojazd zlokalizowany będzie w pobliżu nowego centrum przy ulicy Szpitalnej.

Godziny otwarcia: Poniedziałki 8.00 – 14.30.

Środy i piątki: 8.00 – 12.00.

(marz)

Nowe Centrum – stan obecny.
Budowa Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przebiegła bardzo sprawnie (zdjęcia z wcześniejszej fazy budowy). FOT. MARYLA RZESZUT
Miasto zamierza uczestniczyć także w zagospodarowaniu otoczenia Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przeprowadzka Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do nowej siedziby przy ul. Szpitalnej. 30 grudnia – krwiobus przy CH Alfa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu