Przybyło ładnie pomalowanych przez grudziądzan budek dla ptaków! Dzięki akcji Centrum Edukacji Ekologicznej (zdjęcia)

Mieszkańcy włączyli się do malowania nowych budek lęgowych dla ptaków – w sobotę na skraju lasu, na parkingu przy ul. Warszawskiej. Przygotowali różnokolorowe domki, które umieszczone zostały na drzewach.

Domki dla naszych skrzydlatych przyjaciół zyskały odpowiednie barwy ochronne, które zamaskują je przed drapieżnikami.  Do malowania budek zgłosiło się wiele chętnych dzieci a także dorośli.  

Pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej już nie pierwszy raz wciągnęli grudziądzan do bardzo fajnej akcji, z pożytkiem dla otaczającej nas przyrody i samych uczestników, bo cóż lepszego niż aktywność na świeżym powietrzu, na łonie natury!

Kolorowe budki lęgowe będą do dyspozycji ptaków w lesie komunalnym, Parku Miejskim i w sąsiedztwie domów.  

(marz)

FOTO: CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ I MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przybyło ładnie pomalowanych przez grudziądzan budek dla ptaków! Dzięki akcji Centrum Edukacji Ekologicznej (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu