Studia medyczne w Grudziądzu – to realne! Publiczna Uczelnia Zawodowa, grudziądzki szpital i Urząd Miejski współpracują w celu utworzenia nowych kierunków

List intencyjny podpisany został dziś przez rektora dra hab. inż. Klaudiusza Piotra Migawę, dyrektor szpitala Agatę Kurkowską i prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

List intencyjny o współpracy podpisują (od lewej): dr hab. inż. Klaudiusz Piotr Migawa – rektor PUZ, Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i Agata Kurkowska, dyrektorka Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego.

To niecodzienne wydarzenie w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Biegańskiego: otwiera się perspektywa studiowania w Grudziądzu kierunków medycznych. Z czasem mają one być utworzone w Publicznej Uczelni Zawodowej przy WZU. Na początek w PUZ powstanie od października kierunek techniczny – mechatronika. List intencyjny zapoczątkowuje współpracę uczelni, szpitala i Urzędu Miejskiego w sferze utworzenia także kierunków medycznych. W szpitalu na cele dydaktyczne może być zagospodarowany budynek administracji. Brana jest pod uwagę współpraca z uczelniami wyższymi w Bydgoszczy.

Jakie kierunki mogą powstać na PUZ w Grudziądzu? Z medycznych – na początek pielęgniarstwo.

– W Grudziądzu istnieją możliwości i warunki do utworzenia kierunków medycznych oraz kształcenia pielęgniarek, położnych czy diagnostów medycznych. Zasoby naszego szpitala są szerokie i powinno się je wykorzystać – mówi prezydent Maciej Glamowski. – Mamy około 10 hektarów terenów przy szpitalu przeznaczonych do zagospodarowania pod taki właśnie cel. Konsekwentnie robimy wszystko, by Grudziądz stał się miastem akademickim. Z czasem możliwe będzie uruchomienie na Publicznej Uczelni Zawodowej kierunków studiów związanych z bezpieczeństwem narodowym czy bezpieczeństwem wewnętrznym.

Dr hab. inż. Klaudiusz Migawa, rektor Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu podkreślił, że prezydent Maciej Glamowski od początku bardzo wspierał tworzenie PUZ i dzięki przychylności miasta jest możliwość wybudowania campusu studenckiego w pobliżu szpitala. Zaznaczył, że takie kierunki jak bezpieczeństwo narodowe czy bezpieczeństwo wewnętrzne mogą być utworzone i prowadzone przy współpracy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia.

Zmiana na stanowisku rektora PUZ w Grudziądzu

4 marca dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ został odwołany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego inż. Dariusza Wieczorka z pełnienia funkcji rektora. Nowym rektorem PUZ w Grudziądzu został dr hab. inż. Klaudiusz Piotr Migawa.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Studia medyczne w Grudziądzu – to realne! Publiczna Uczelnia Zawodowa, grudziądzki szpital i Urząd Miejski współpracują w celu utworzenia nowych kierunków

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu