Relikwie Prymasa Tysiąclecia w kościele p.w. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu, poświęcenie pomnika i otwarcie wystawy plenerowej

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa diecezji toruńskiej Wiesława Śmigla odprawiona została w kościele w Mniszku. Do świątyni wprowadzono do świątyni relikwie ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kolejne wydarzenie w Grudziądzu związane z upamiętnieniem postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowano w parafii św. Józefa Oblubieńca przy Drodze Mazurskiej w Mniszku. Przybył biskup diecezjalny toruński Wiesław Śmigiel.  Podczas uroczystej mszy świętej wprowadzono relikwie  Prymasa Tysiąclecia.

Po nabożeństwie poświęcony został pomnik ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Otwarto plenerową ekspozycję przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Przedstawia historię życia, dokonania i znaczenie Prymasa Tysiąclecia dla kościoła katolickiego i Polski.  

Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Podkreślił doniosłość i wagę wydarzenia. Podziękował wszystkim, którzy włączyli się do jego organizacji i przeprowadzenia.

W MUZEUM WYKŁADY I WYNIKI KONKURSU O PRYMASIE

Wcześniej, 20 maja w grudziądzkim Muzeum, w ramach przygotowań do uroczystości poświęcenia pomnika błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego i wprowadzenia relikwii Prymasa do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, odbyła się uroczystość z wykładami i ogłoszeniem wyników konkursu.

Prof. dr Waldemar Rozynkowski omówił związki Stefana Wyszyńskiego z naszą diecezją a prof. Mirosław Golon, zastępca dyrektora IPN w Gdańsku, opowiedział o bardzo trudnych, powojennych latach Prymasa Tysiąclecia.

Laureatom szkolnych konkursów wręczone zostały nagrody. Za pracę „Życie i nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego” nagrodzono Natalię Czarnik, uczennicę  III LO w Grudziądzu. Organizatorami konkursu literackiego są: III LO, Urząd Miejski w Grudziądzu i parafia św. Józefa w Mniszku.

(marz)

Wydarzenie związane z upamiętnieniem postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowano w parafii św. Józefa Oblubieńca przy Drodze Mazurskiej w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Relikwie Prymasa Tysiąclecia w kościele p.w. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu, poświęcenie pomnika i otwarcie wystawy plenerowej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu