– „Renta wdowia” jest w interesie emerytów – przekonują członkowie grudziądzkiej Lewicy. Zbierają podpisy pod projektem ustawy

Grudziądzka Lewica zorganizowała dziś (16 stycznia) briefing przed biurem poselskim. Rozpoczęła zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Renta wdowia”.

Członkowie grudziądzkiej Lewicy przed siedzibą swojej partii przy ul. Kościelnej. Rozpoczęli zebieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

O co chodzi Lewicy?
Obecnie przepisy stanowią tak: jeśli w małżeństwie emerytów mąż umrze wcześniej (a miał wyższą emeryturę) to wdowa po nim ma prawo do 85 proc. emerytury męża.

Działacze Lewicy zabiegają o to, aby wprowadzić rentę wdowią. Byłoby więc tak, że kobieta po śmierci męża (który miał wyższą od niej emeryturę) otrzymywałaby także 50 proc. swojego świadczenia.

– W każdą środę stycznia i lutego, w godz. 16-18 podpisy można składać w naszej siedzibie przy ulicy Kościelnej. O podpisy będziemy także prosić mieszkańców m.in. na targowiskach miejskich – zapowiada Łukasz Kowarowski – szef miejskich struktur grudziądzkiej Lewicy. 

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

– „Renta wdowia” jest w interesie emerytów – przekonują członkowie grudziądzkiej Lewicy. Zbierają podpisy pod projektem ustawy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu