Rewitalizacja spichlerza 57 w Grudziądzu zakończona! Dofinansowanie to ok. 8,5 miliona zł. Zobaczcie wnętrza, elewację, nowe schody na skarpie od strony Wisły (Zdjęcia)

Odnowiono wnętrza i elewację. Powstały schody od strony Wisły i winda zewnętrzna. Trwa sprzątanie, mycie okien, porządkowanie wnętrz przed otwarciem!

Modernizacja zabytkowego spichlerza 57 w Grudziądzu przebiegła pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.  W tym budynku działać będzie kawiarenka obywatelska. Swoją działalność rozwiną tu organizacje pozarządowe.  

Remont spichlerza 57 rozpoczął się pod koniec 2021 roku. Najpierw  rozebrano stare, zniszczone elementy budynku, następnie wyremontowano wnętrza, odnowiono elewację. Powstała winda zewnętrzna i nowe schody prowadzące do spichlerza od strony nadwiślańskich błoni. Z wejściem do obiektu nie będą mieć problemu osoby starsze i niepełnosprawne.

Spichlerz 57 będzie miejscem aktywizacji mieszkańców, dlatego prezydent Grudziądza Maciej Glamowski ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w ramach projektu „Grudziądzkie Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz 57” – prowadzenie kawiarenki obywatelskiej. Aktywizować społeczeństwo będzie Fundacja Ładowarka z Włocławka, która wygrała konkurs.

W ramach modernizacji spichlerza 57 Grudziądz otrzymał rekordowe dofinansowanie: około 8,5 mln złotych.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Wejście do spichlerza 57 w Grudziądzu od strony Wisły.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rewitalizacja spichlerza 57 w Grudziądzu zakończona! Dofinansowanie to ok. 8,5 miliona zł. Zobaczcie wnętrza, elewację, nowe schody na skarpie od strony Wisły (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu