Rok akademicki na Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu ruszy 1 października. Pierwszy kierunek: mechatronika. Baza ma być na miarę XXI wieku

Publiczna Uczelnia Zawodowa przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia otworzy kierunki techniczne (najpierw mechatronikę), ale rozmawia się też o kierunkach medycznych, na początek pielęgniarstwie.

Zespół pracowników Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu, powstałej przy Wojskowych Zakładach Uzbrojenia.

Rektorem Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu jest dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ. Rektor założył dla uczelni ambitny cel: uczelnia będzie miała bazę lokalową na miarę XXI wieku i najlepszą ofertę dydaktyczną.  

Z Nowym Rokiem 2024 rektor PUZ w Grudziądzu powołał na stanowisko kanclerza uczelni – Artura Macha, który zajmie się zarządem mienia oraz inwestycjami. Kierownikiem biura rektora jest Hanna Klonowska.

Rok akademicki na PUZ w Grudziądzu ma się rozpocząć 1 października 2024 roku. MECHATRONIKA jest pierwszym kierunkiem, na który przeprowadzi się nabór studentów.

Władze miejskie bardzo wspierają tworzenie w Grudziądzu wyższej uczelni o profilu technicznym. Rektor dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ utrzymuje stały kontakt z Ratuszem. Już na początku tego roku odbyło się spotkanie w sprawie tworzenia i przyszłości PUZ. – Z rektorem uczelni i prorektorem ds. nauki wspólnie oglądaliśmy teren przy szpitalu, gdzie może powstać campus studencki. Jest tam kilkanaście hektarów przeznaczonych na taki cel – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. –  To ogromna szansa dla miasta na rozwój możliwości edukacyjnych absolwentów szkół średnich. Rozmawialiśmy też z dyrekcją szpitala, gdyż chcielibyśmy, aby na naszej uczelni w niedalekiej przyszłości powstał kierunek pielęgniarstwo a później inne kierunki medyczne. Współpracujemy z uczelnią i szpitalem, aby wykorzystać potencjał dydaktyczny miasta i naszej lecznicy.     

Miasto, przy akceptacji radnych już przekazało notarialnie kamienicę przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 w Grudziądzu na potrzeby Publicznej Uczelni Zawodowej. Sekretariat mieści się przy ul. Czarnieckiego 5/7.

(marz) 

Rektor dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ i Hanna Klonowska, kierownik biura rektora.
Rektor dr hab. Bogusław Kopka, prof. PUZ i kanclerz Artur Mach.
Hanna Klonowska, kierownik biura rektora PUZ przy ul. Czarnieckiego 5/7 w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rok akademicki na Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu ruszy 1 października. Pierwszy kierunek: mechatronika. Baza ma być na miarę XXI wieku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu