Rynek w Grudziądzu jak śródziemnomorska enklawa. Zielono-czerwone śniadanie przy stolikach lub na leżakach. Z muzyką wśród palm. Trwa „Fado nad Wisłą” (wideo, zdjęcia)

Na śniadanie po portugalsku przyszło w sobotę przed południem na Rynek sporo ludzi. Od godz. 10 do 12 serwowano bułeczki z mięsem na gorąco przyrządzonym według przepisu z Portugalii i napoje.

Rynek zmienił się w elegancki bar. Kto chciał – jadł przy stoliku, inni siadali na leżakach i – konsumując – słuchali muzyki fado i innej, nastrojowej. Na Rynku „wyrosły” palmy, drzewko oliwne i inne rośliny śródziemnomorskie.

Do tego – nastrojowa muzyka fado przed południem – to bardzo dobry pomysł. Rynek w Grudziądzu wyglądał dziś z palmami- jak z rejonu morza Śródziemnego, pogoda dostroiła się do scenariusza portugalskiego śniadania. Nigdzie nie wyjeżdżając mieliśmy trochę egzotycznych wakacji. To się spodobało mieszkańcom i gościom z innych państw (a byli!).

W sobotę przed południem podczas zielono-czerwonego śniadania mieszkańcy spróbowali dań szefa kuchni restauracji „Przystań smaku”. Mieli też okazję posłuchać portugalskiej muzyki w wykonaniu Rui Teles. Dzieci chętnie wzięły udział w animacjach przygotowanych przez Castoramę, Centrum Zabaw Galaktyka i Grażynę Goralską.

Przypomnijmy, że w piątek wieczorem była dobra zabawa na portugalskiej potańcówce w Fado Cafe z DJ 100BBE.

Grudziądzkie instytucje włączyły się w obchody. Organizują warsztaty, animacje, spotkanie z podróżnikiem. Imprezy towarzyszące zaplanowały Fado Cafe i restauracja Reset przy hotelu Ibis.

Patronat nad tygodniem kultury portugalskiej objął prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rynek w Grudziądzu jak śródziemnomorska enklawa. Zielono-czerwone śniadanie przy stolikach lub na leżakach. Z muzyką wśród palm. Trwa „Fado nad Wisłą” (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu