„Samo zdrowie” i… polała się krew pod Alfą. Pyszne potrawy szykowali w 45 minut! Kto oddał krew, kto wygrał konkurs? Zobacz zdjęcia

Po raz dziesiąty odbył się w Grudziądzu konkurs kulinarny połączony z otwartym poborem krwi. Organizatorem imprezy był Polski Czerwony Krzyż.

W poborze krwi wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych.

To już długa tradycja konkursu pod nazwą „Samo zdrowie” na szybkie, smaczne, tanie, zdrowe i estetycznie podane potrawy przygotowywane przez uczniów szkół z Grudziądza i powiatu.

Potyczki odbyły się w Centrum Handlowym Alfa. Dwuosobowe zespoły miały 45 minut na wykonanie potrawy, a komisja konkursowa przyglądała się pracy młodych kucharzy, degustowała i oceniła.

– Bardzo trudny wybór, wszystkie potrawy smaczne, piękne dekoracje, ale trzeba było wybrać najlepszy zespół – ocenia Ewa Szymańska z Oddziału Rejonowego PCK w Grudziądzu.

Zwycięski team z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie, drugie Szkoła Podstawowa nr 20 w Grudziądzu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Grucie.

Nieodłącznym elementem konkursu jest co roku pobór krwi.

Przez pięć godzin przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy stała kolejka chętnych do oddania krwi. Nie zawiedli, jak zawsze, żołnierze z Centrum Szkolenia Logistyki oraz uczniowie grudziądzkich szkół ponadpodstawowych.

Żołnierze z Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie stawili się, aby honorowo oddać krew.

– Byliśmy tu rok temu po raz pierwszy i przyszliśmy ponownie – mówią Dawid Kwiryng i Miłosz Borowski z Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu. – Powód? Po prostu chcemy pomagać. Nic nie bolało.

Podczas akcji zebrano 16 litrów krwi.

Tekst i fot. (anette)

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Grudziądzu w konkursie kulinarnym zajął 2. miejsce.
Zespół ze Szkoły Podstawowej w Grucie zajął 3. miejsce.
Konkursową, smaczną potrawę przygotowuje zespół z SOSW nr przy ul. Kasprowicza w Grudziądzu.
Tak pracował team ze Szkoły Podstawowej w Grucie, zdobywca 3. miejsca.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie ze wskazaniem zwycięzców…
Team ze Szkoły Podstawowej nr 20 zajął 2. miejsce.
Komisja konkursowa ocenia potrawy – także pod kątem ich ekspozycji i dekoracji.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Samo zdrowie” i… polała się krew pod Alfą. Pyszne potrawy szykowali w 45 minut! Kto oddał krew, kto wygrał konkurs? Zobacz zdjęcia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu