Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa wciąż w formie! Wystąpią w Grudziądzu, w klubie „Akcent”

Nie wypominając nikomu wieku trzeba jednak powiedzieć, że to najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy bluesa w Polsce. Grają od 40 lat, ciągle koncertują, ku zadowoleniu licznych fanów. W Grudziądzu wystąpią 14 października.

Sławomir Wierzcholski i jego zespół Nocna Zmiana Bluesa. FOT. DAREK DĄBROWSKI

Kto nie zna piosenek „Szósta zero dwie”, „John Lee Hooker” czy  „Chory na bluesa”?… Chyba prawie wszyscy. Czy zabrzmią te utwory 14 października w Grudziądzu, nie wiemy. Na pewno jednak posłuchamy bardzo dobrego bluesa w świetnym wykonaniu.

Nocna Zmiana Bluesa – zespół założony przez Sławomira Wierzcholskiego  wydał 28 płyt, w tym cztery o statusie „Złotych Płyt”. Wśród tych licznych „krążków” są m.in. nagrane z takimi wykonawcami jak Krystyna Prońko, „Dżem” czy Wojciech Karolak.   Wytwórnia Warner wydała w 2017 roku podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w serii „Złota Kolekcja”.

Nagrywali też z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red. Mieli koncerty supportujące światowe gwiazdy bluesa jak B.B. King czy Blues Brothers.  W sumie dali kilka tysięcy koncertów w Polsce i w Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.

Wierzcholski i  jego zespół są wciąż na topie. Ich najnowsza płyta „Amazonia” uzyskała tytuł „Płyty Roku” w plebiscytach Radio GRA FM – Toruńskie Gwiazdy 2021. Została także „Płytą Roku” kwartalnika „Twój Blues” w 2021 r.

Nocna Zmiana Bluesa dopracowała się swojego własnego stylu. Sławek Wierzcholski jest autorem wszystkich utworów grupy.  

Początek koncertu 14 października (piątek) o godz. 19.30 w klubie „Akcent” przy ul. Wybickiego. Bilety w cenie 50 zł.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa wciąż w formie! Wystąpią w Grudziądzu, w klubie „Akcent”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu