Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa świętują 40-lecie. W Grudziądzu wystąpią 10 marca (piątek) 

To piękny jubileusz, zwłaszcza że rzadko któremu zespołowi udaje się nieprzerwanie istnieć tak długo w świecie muzycznym. Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa zagra w klubie Akcent.    

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. FOT. DAREK DĄBROWSKI

To jedyny taki zespół bluesowy w Polsce a Sławek Wierzcholski jest najbardziej popularnym, polskim wykonawcą bluesa. Przez 40 lat, na swojej muzycznej drodze, wydali 28 płyt, nagrywali z amerykańskimi sławami jak Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, grali koncerty-supporty przed gwiazdami bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Mają na koncie kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA a nawet w Zimbabwe!

Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl – fuzję bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jako jedyny dostąpił zaszczytu zagrania na harmonijce hejnału z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie (transmitowanego przez radio).

A co zagrają w Grudziądzu? Skoro jubileusz, to przekrojowy repertuar – najbardziej znane piosenki i te z najnowszej płyty. Nie powinno zabraknąć utworów: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany wraz z publicznością „Chory na bluesa” – kulminacja każdego występu.

Początek koncertu w Grudziądzu 10 marca (piątek) o godz. 19.30. Bilety w cenie 50 zł.

Oprac. (marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa świętują 40-lecie. W Grudziądzu wystąpią 10 marca (piątek) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu