Slip do wodowania łodzi buduje nad Wisłą w Grudziądzu firma Melbud. Będzie gotowy 15 stycznia, o ile mróz nie przeszkodzi

Grudziądzki Melbud już realizuje bardzo ważną dla wodniaków inwestycję: slip na nabrzeżu Wisły. Będzie wreszcie miejsce do wodowania łodzi strażackich, policyjnych, wędkarskich czy turystycznych. Budowa slipu ma kosztować prawie 1 milion zł.

Melbud prowadzi prace przy budowie slipu na nabrzeżu Wisły. FOT. MARYLA RZESZUT

– Budowa ruszyła w tym roku, ale rozliczona zostanie w 2023. Zrobiliśmy wszystko, by slip jak najszybciej powstał – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jego brak bardzo odczuwały służby ratownicze, ale także wędkarze. Slip nie powstanie przy marinie tylko na nabrzeżu gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Dostępność slipu w tym miejscu będzie najbardziej dogodna.

– Na dziś na placu budowy mam 6 pracowników. Prace postępują planowo. Już zabetonowaliśmy spód slipu, ale robót z betonowaniem innych fragmentów tego obiektu jeszcze mamy dość dużo. Staramy się wykonać jak najwięcej, dopóki pogoda nam sprzyja. Jeszcze przy niedużym mrozie możemy betonować, ale poniżej -10 stopni C już nie – tłumaczy kierownik budowy. – Musimy jeszcze wykonać prace wzmacniające skarpę. Zabiegam o kilku dodatkowych pracowników, przynajmniej o czterech. Wtedy prace poszłyby optymalnie. Planowo slip ma być gotowy 15 stycznia, ale jeśli mróz nam uniemożliwi pracę, to termin może się trochę przesunąć.

Jak bardzo slip jest potrzebny w Grudziądzu świadczy fakt, że na budowę zaglądają od czasu do czasu strażacy lub policjanci, żeby się przekonać, jak przebiegają prace. Nie mogą się doczekać, kiedy będzie można korzystać z miejsca do wodowania łodzi ratunkowych. A slip był potrzebny np. przy akcjach ratunkowych osób tonących.  

 (marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Slip do wodowania łodzi buduje nad Wisłą w Grudziądzu firma Melbud. Będzie gotowy 15 stycznia, o ile mróz nie przeszkodzi

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu