Ślubowanie radnych i prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Wybór nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim Szymon Gurbin (zdjęcia)  

Dziś na I sesji Rady Miejskiej nowej kadencji ślubowanie złożyło 23 radnych i prezydent Grudziądza MACIEJ GLAMOWSKI, który wręczył rajcom akty nominowania i upominki.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Termin sesji RM w Grudziądzu wyznaczył na 7 maja komisarz wyborczy w Toruniu II Krzysztof Dąbkiewicz. Sesję poprowadził radny senior Marek Czepek.

Ślubowanie złożył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Deklarował działać zgodnie z prawem, wyłącznie dla dobra mieszkańców i miasta. – Bycie prezydentem to wielkie wyróżnienie ale i ogromny obowiązek. Cieszę się, że będziemy współpracować w kolejnej kadencji. Chociaż mamy różne poglądy polityczne, jednak łączy nas miłość do Grudziądza – zaznaczył Maciej Glamowski. – Życzę wszystkim wytrwałości i odwagi w podejmowaniu decyzji dla dobra Grudziądza i mieszkańców. Mamy szansę wiele osiągnąć dzięki środkom z funduszy europejskich i Krajowego Planu Odbudowy. Dziękuję mieszkańcom za oddanie na mnie głosów a moim najbliższym za wspieranie mnie. Bez wsparcia rodziny moja praca na stanowisku prezydenta byłaby niemożliwa.

Wideo: ślubowanie Macieja Glamowskiego, który w wyborach prezydenckich zdobył 68,2 proc. głosów:  

Dziś wybrany został nowy przewodniczący Rady Miejskiej – SZYMON GURBIN (Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski – Polska 2050). W głosowaniu na sesji uzyskał 15 głosów za, 6 się wstrzymało a 2 było przeciw. – Dziękuję za powierzenie mi tego stanowiska – powiedział Szymon Gurbin. – Jako radni razem reprezentujemy mieszkańców całego Grudziądza. To nasza wspólna duma i wspólna odpowiedzialność. Nie wątpię, że będziemy na tej sali świadkami dużych emocji i silnych sporów, bowiem jest to w naturalny sposób wpisane w polityczny, publiczny i samorządowy dyskurs. Starajmy się jednak wspólnie szukać tego, co nas łączy. A na pewno łączy nas Grudziądz.

Wicewojewoda bydgoski Michał Koniuch w rozmowie z Szymonem i Beatą Gurbin.

Wśród gości był wicewojewoda bydgoski MICHAŁ KONIUCH (z Polski 2050). Jak widzi współpracę z Grudziądzem? – Już od kilku lat współpracujemy z Szymonem Gurbinem i grudziądzanami w ramach partii Polska 2050. Nawiązaliśmy kontakty także z prezydentem Maciejem Glamowskim – informuje wicewojewoda. – Nasze relacje są bardzo dobre. Optymistycznie patrzę w przyszłość tej współpracy także z uwagi na układ sił w samorządzie oraz rządzie. Uważam, że ta kadencja będzie lepsza, ale i łatwiejsza.    

Szymon Gurbin, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.
Ślubowanie 23 radnych Rady Miejskiej w Grudziądzu IX kadencji.

Aktualna lista radnych Rady Miejskiej w Grudziądzu:

1. Mateusz Cieślakiewicz (KKW Koalicja Obywatelska)

2. Marek Czepek (KW Prawo i Sprawiedliwość)

3. Ewelina Dąbrowska (KKW Koalicja Obywatelska)

4. Przemysław Decker (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski) – jest radnym w wyniku rezygnacji z mandatu radnego przez Macieja Glamowskiego

5. Aleksandra Drozdecka (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

6. Maciej Gburczyk (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

7. Szymon Gurbin (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

8. Piotr Jezierski (KKW Koalicja Obywatelska)

9. Miłosz Joniec (KW Prawo i Sprawiedliwość)

10. Jakub Kopkowski (KKW Koalicja Obywatelska)

11. Krzysztof Kosiński (KW Prawo i Sprawiedliwość)

12. Łukasz Kowarowski (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

13. Dorota Kupis (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

14. Róża Lewandowska (KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski)

15. Marzena Makowska (KW Prawo i Sprawiedliwość)

16. Krzysztof Misiewicz (KKW Koalicja Obywatelska)

17. Paweł Napolski (KKW Koalicja Obywatelska)

18. Edyta Ogonowska (KKW Koalicja Obywatelska)

19. Krzysztof Pokora (KKW Koalicja Obywatelska)

20. Roman Sarnowski (KWW Nowa Droga Czas Grudziądza)

21. Tomasz Smolarek (KKW Koalicja Obywatelska)

22. Sławomir Szymański (KW Prawo i Sprawiedliwość)

23. Mariusz Żebrowski (KKW Koalicja Obywatelska)

10 mandatów uzyskali kandydaci z list KKW Koalicja Obywatelska, 7 z list KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski, 5 z list KW Prawo i Sprawiedliwość oraz 1 z listy KWW Nowa Droga Czas Grudziądza.

W porównaniu do poprzedniej Rady Miejskiej w składzie jest 6 nowych radnych.

TEKST, FOT I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Marek Czepek – radny senior rozpoczął obrady.
Roman Sarnowski – jeden z nowych, grudziądzkich radnych.
Prezydent Maciej Glamowski kwiaty przekazał swoje córce.
Paweł Napolski (KO), dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ślubowanie radnych i prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Wybór nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Został nim Szymon Gurbin (zdjęcia)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu