Spektakl „Kalifornia nieśmiertelni” Teatru Współczesnego ze Szczecina obejrzymy 6 kwietnia (sobota) w ramach festiwalu „W oparach absurdu” 

To niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60. Bohaterowie to: Polański, Komeda, Hłasko i inni.

Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci-kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor.

Autor: Justyna Litkowska. Reżyseria Szymon Kaczmarek. Projekcje Kinga Dalska. Wystąpi Maciej Litkowski.

Spektakl zdobył m.in. Grand Prix – nagrodę publiczności na XV Wałbrzyskich FANABERIACH Teatralnych i  Nagrodę Aktorską (przyznawaną przez jury) oraz  Indywidualną Nagrodę Aktorską (przyznawaną przez jury młodych) na 18. Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” organizowanym przez Teatr Nowy w Zabrzu.

Recenzje
· „Spektakl wyreżyserowany przez Szymona Kaczmarka  przypomina swoją konstrukcją wykład albo rozprawę sądową, w której opowiadający historię prokurator (charyzmatyczny i tryskający energią Maciej Litkowski) prezentuje ławie przysięgłych (w tej roli widzowie) swoje teorie i przypuszczalną wersję wydarzeń. (…) Snując rozmaite teorie, Litkowski odkrywa przed słuchaczami nieznane fakty z życia trójki gwiazd i łączy je w przerażająco spójną całość”.
– dziennikteatralny.pl
· „ Litkowski (…) rekonstruuje zmyślenia. Robi to wspaniale! Jest rzeczowy i godny zaufania, jego postać wykazuje się obsesyjną wręcz znajomością czasów, o których opowiada, gdzie owa obsesja, początkowo mało zauważalna wobec imponującej umiejętności oddawania sposobem bycia stylu ówczesnych bitników, wraz z upływem czasu rośnie, wyrodnieje, prowadzi go do przeistoczenia się w rodzaj medium, odprawiającego na swoich idolach czarną mszę”.
– Adam Karol Drozdowski

Początek spektaklu „Kalifornia nieśmiertelni” w teatrze w Grudziądzu 6 kwietnia (sobota) o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 i 60 zł.  To kolejna odsłona Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej W oparach absurdu”. (marz)

FOT. PIOTR NYKOWSKI

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spektakl „Kalifornia nieśmiertelni” Teatru Współczesnego ze Szczecina obejrzymy 6 kwietnia (sobota) w ramach festiwalu „W oparach absurdu” 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu