Spichlerz 21-23 w Grudziądzu darowizną dla marszałka, który wyremontuje zabytek. Ulokują się tu biura doradztwa i punkt integracji cudzoziemców   

Grudziądzcy radni przyjęli 25 października (środa) na sesji darowiznę dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. To szansa na rewitalizację zabytku. Będzie tu punkt doradztwa dla firm, biuro Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz punkt integracji zawodowej cudzoziemców.

To zabytkowy Spichlerz 21-23. Marszałek województwa wystąpił z wnioskiem o darowiznę komunalnych nieruchomości. Chodzi o dwa spichlerze na działce nr 27 (dwa budynki mieszkalne wpisane do rejestru zabytków) i działkę nr 26 na zapleczu nieruchomości ul. Spichrzowa 21-23 od strony Wisły. Obie nieruchomości są w ciągu usytuowanych na skarpie wiślanej zespołu zabytkowych spichlerzy. Darowizna ta miałaby nastąpić na wykonywanie zadań własnych województwa.

W przedstawicielstwie urzędu marszałkowskiego w Grudziądzu ma funkcjonować punkt obsługi inwestora lokalnego świadczący usługi doradcze dla mikro, małych i średnich firm, które potrzebują kompleksowej informacji o możliwości rozwoju przedsiębiorstwa w kraju i za granicą. Może tu również działać punkt informacyjny Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Spółka z o.o.

Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zamierza prowadzić w Spichlerzach 21-23 w Grudziądzu projekt oferujący grudziądzanom doradztwo zawodowe i bony na usługi rozwojowe, takie jak m.in. szkolenia czy studia podyplomowe.

Możliwe będzie również utworzenie na Spichrzowej 21-23 punktu integracji zawodowej cudzoziemców, z szerokim zakresem wsparcia. Uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z doradztwa zawodowego, asystentury międzykulturowej, warsztatów integracyjnych, tłumaczeń dokumentów, porad psychologa lub prawnika, a także wziąć udział w kursach, szkoleniach i stażach.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Zabytkowy Spichlerz 21-23 w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spichlerz 21-23 w Grudziądzu darowizną dla marszałka, który wyremontuje zabytek. Ulokują się tu biura doradztwa i punkt integracji cudzoziemców   

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu