Spichlerz nr 57 odżyje. Remont za ponad 9 mln zł. zakończy się w tym roku, ale otwarcie – na początku 2023. Wprowadzą się tu organizacje pozarządowe

Dzięki pozyskaniu 9 milionów zł. ze źródeł zewnętrznych można było przystąpić do remontu spichlerza nr 57 w Grudziądzu. Będą w nim biura, sale konferencyjne, kawiarenka a od strony Wisły taras widokowy!

W spichlerzu nr 57 w Grudziądzu przewidziany jest taras, z którego rozpościera się malownicza panorama na Wisłę.

Odnowa grudziądzkich zabytków trwa. Po oddaniu do użytku wyremontowanych spichlerzy 33/35, w których rozgościło się Muzeum Handlu Wiślanego Flis, rewitalizowany jest spichlerz 57.  Prace przebiegają szybko i zakończone zostaną jeszcze w tym roku.

Większość prac została wykonana. Ekipy przystąpiły do robót wykończeniowych.

Co znajdzie się w odnowionym spichlerzu 57? Ulokują się tu m.in. organizacje pozarządowe. Będą biura, sale konferencyjne i kawiarenka. Przewidziany jest także w projekcie taras z malowniczym widokiem na dolinę Wisły.

Choć prace remontowe zakończone zostaną w tym roku, otwarcie tego obiektu dla mieszkańców nastąpi na początku 2023 roku.  Postępy prac prowadzonych w spichlerzu 57 sprawdzał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Konsekwentnie odnawiamy grudziądzkie zabytki, żeby jak najwięcej zyskała nasza Starówka. W dobrym tempie postępują prace przy rewitalizacji murów miejskich, wyremontowaliśmy spichrze 33/35 na Muzeum Handlu Wiślanego Flis, ruszył przetarg na pierwszy etap remontu Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku – wylicza prezydent Glamowski. – Prace w spichrzu nr 57 wkroczyły w fazę wykończeniową i przebiegają sprawnie. To będzie kolejny, piękny obiekt w sercu miasta.

Ponieważ Grudziądz zdobył ogromne dofinansowanie na ten projekt (9 mln zł.) ze środków zewnętrznych to z budżetu miasta na rewitalizację spichlerza 57 wydana zostanie nieduża kwota.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spichlerz nr 57 odżyje. Remont za ponad 9 mln zł. zakończy się w tym roku, ale otwarcie – na początku 2023. Wprowadzą się tu organizacje pozarządowe

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu