„Śpiewające kobiety Torunia” w grudziądzkiej galerii na… fotografiach Krzysztofa Marciniaka ujrzymy 9 marca na wystawie w klubie „Akcent”

Ekspozycję pięknych kobiet na zdjęciach dopełni koncert toruńskiego zespołu electro-rockowego Half Light, w którym Krzysztof Marciniak gra na gitarze. Wstęp wolny!

KRZYSZTOF MARCINIAK to fotografik od 2017 roku związany z Toruńskimi Spacerami Fotograficznymi. Jego prace były prezentowane na wystawach organizowanych przez TSF, takich jak: „Impresje i Abstrakcje na 100” (2018) i „100 razy Toruń” (2019) oraz na wystawie „PressFoto 2020” w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Fotografie Marciniaka znalazły się również w kalendarzu na rok 2020  „Kobiety Torunia”.

15 grudnia 2022 miała miejsce premiera albumu „Śpiewające kobiety Torunia”, którego autorem jest Krzysztof Marciniak. Album wydano dzięki Stypendium Miasta Torunia w Dziedzinie Kultury 2022. Album ten tworzą 102 fotografie dziewiętnastu intrygujących, wyjątkowych kobiet. Artystek, które poprzez śpiew wyrażają różnorodne osobowości, podkreślają gusta, komunikują wartości.

Autor wyjaśnia: „Pomysł na stworzenie albumu zrodził się z chęci połączenia dwóch światów, a zarazem dwóch moich największych pasji: muzyki i fotografii – zwłaszcza fotografii portretowej, która zafascynowała mnie od chwili pojawienia się na świecie mojej córki Alicji”.

Część kolekcji „Śpiewających kobiet Torunia” będzie eksponowana w Grudziądzkiej Galerii Akcent.

H a l f L i g h t – toruńska grupa electro-rockowa powstała w maju 2009 r. Tworzą ją: wokalista Krzysztof Janiszewski, klawiszowiec Piotr Skrzypczyk i gitarzysta Krzysztof Marciniak. Zespół bywa określany jako polskie Depeche Mode.

Początek wernisażu 9 marca o godz. 18.00 w klubie Akcent przy ul. Wybickiego. Wstęp wolny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Śpiewające kobiety Torunia” w grudziądzkiej galerii na… fotografiach Krzysztofa Marciniaka ujrzymy 9 marca na wystawie w klubie „Akcent”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu