Srebrny Dyplom za 2. miejsce i Brązowy za 3. miejsce dla Chóru Cantores Graudentes pod dyrekcją Michała Rajewskiego w międzynarodowym konkursie w Międzyzdrojach

Podwójny sukces grudziądzkiego chóru w najbardziej prestiżowym, międzynarodowym i najstarszym w Polsce konkursie chóralnym!

A dokładnie Cantores Graudentes zdobył: Srebrny Dyplom i Puchar za II miejsce w konkursie Musica Sacra oraz Brązowy Dyplom i Puchar za III miejsce wśród chórów mieszanych na 59. Międzynarodowym Konkursie Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach (województwo zachodniopomorskie).

Chór Cantores Graudentes zaprezentował się w 50-osobowym składzie koncertowym. Wykonał dwa programy konkursowe, które oceniło międzynarodowe jury.

Na fortepianie grał Marcin Kantek a na organach Jakub Rożnowski. Partie solowe tenorowe wykonali Wiktor Rutyna i Wiktor Garbacki.

– Dziękujemy naszym słuchaczom za finansowe wsparcie tego wyjazdu podczas ostatniej serii koncertów na terenie Grudziądza – mówi dyrygent Michał Rajewski. – To nam pomogło w wyjeździe na tak prestiżowy, międzynarodowy konkurs. Mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałych zespołów chóralnych. Sam udział w konkursie w tak zacnym gronie jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobytych nagród. Wyjazd do Międzyzdrojów był dla nas również świetną okazją do integracji zespołu.

Zdjęcia: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i zbiory własne chóru Cantores Graudentes. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Srebrny Dyplom za 2. miejsce i Brązowy za 3. miejsce dla Chóru Cantores Graudentes pod dyrekcją Michała Rajewskiego w międzynarodowym konkursie w Międzyzdrojach

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu