Stowarzyszenie ZIT – faktem. Razem łatwiej będzie działać i zdobywać fundusze

Uchwała założycielska Stowarzyszenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Grudziądza podpisana została dziś (20 czerwca) w Refektarzu Ratusza. Z udziałem starosty grudziądzkiego i wójtów gmin.  

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne działać będą w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Grudziądza.

Podczas spotkania władze miejskie reprezentował prezydent Maciej Glamowski, a w spotkaniu uczestniczyli także starosta grudziądzki Adam Olejnik oraz wójtowie gmin: Dorota Krezymon (gmina Dragacz), Krzysztof Polesiak (gmina Rogóźno) oraz Andrzej Rodziewicz (gmina Grudziądz).

Oprócz złożenia podpisów pod uchwałą, przyjęto statut oraz wybrano zarząd i komisję rewizyjną.

Na prezesa zarządu wybrano Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza. Wiceprezesami zostali wójtowie: Andrzej Rodziewicz i Krzysztof Polesiak. W skład zarządu weszli także starosta Adam Olejnik i wójt Dorota Krezymon.

Wszystkie uchwały podjęto jednogłośnie.

– To bardzo ważny krok, bowiem teraz cała współpraca będzie odbywała się w sposób sformalizowany – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Będziemy mogli wspólnie ubiegać się o środki wojewódzkie i centralne na różne projekty. Ich realizacja przyniesie korzyść mieszkańcom zarówno naszego miasta, jak i gmin, które weszły do stowarzyszenia. Nasza współpraca jest czymś naturalnym, a powołanie ZIT-u powinno ułatwić pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Wcześniej, 13 kwietnia, w Refektarzu Urzędu Miejskiego przedstawiciele samorządów podpisali deklarację przystąpienia do ZIT Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Stowarzyszenie ZIT – faktem. Razem łatwiej będzie działać i zdobywać fundusze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu