Strabag Polska wybuduje drogi dojazdowe do powstającej w Grudziądzu elektrowni gazowo-parowej. Płaci spółka CCGT. Umowa podpisana

– Wspólnie z płatnikiem – spółką CCGT Grudziądz z Grupy Energa SA podpisaliśmy umowę z firmą STRABAG Polska na przebudowę układu drogowego w południowej części miasta – poinformował Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Nowe drogi są niezbędne dla powstającej w Grudziądzu elektrowni gazowo-parowej. Budowę tych dróg sfinansuje spółka CCGT Grudziądz. Miasto zyska nowy układ drogowy.

Inwestycja składa się z 2 części. Pierwsza obejmuje przebudowę ulicy Południowej na odcinku pomiędzy Trasą Średnicową a rondem u zbiegu Południowej i Zaleśnej. Powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa. Fragment ulicy Południowej (od Trasy Średnicowej do ronda przy ul. Zaleśnej) zostanie rozebrany i zbudowany od początku. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów a wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa z chodnikiem o szerokości 3,5 metra. Ta część projektu kosztować będzie około 5,5 miliona zł.

Druga część to budowa nowej jezdni wraz z oświetleniem pomiędzy ulicami Miłoleśną a Jaskółczą. Także obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Na drugą część trzeba będzie wydać 18,8 miliona zł.

Po przekazaniu placu budowy firma Strabag Polska będzie miała 10 miesięcy na zrealizowanie pierwszej części inwestycji a na wykonanie drugiej 15 miesięcy.

CCGT to spółka-córka koncernu Energa PKN Orlen. CCGT odpowiada za budowę w rejonie ulicy Skowronkowej w Grudziądzu elektrowni gazowo-parowej, która ma być gotowa w 2025 roku. Na wykonawcę elektrowni wybrane zostało konsorcjum spółek: Siemens Energy Global GmBH&Co KG, Siemens Energy sp. z o.o. oraz Mytilineos SA.

Zgodnie z umową pomiędzy miastem Grudziądz a spółką CCGT ma ona sfinansować budowę dróg dojazdowych do elektrowni. Przetarg w imieniu elektrowni przeprowadził Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu. Do przetargu na budowę i przebudowę dróg do elektrowni zgłosiły się cztery firmy. Wygrał Strabag.

Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Strabag Polska wybuduje drogi dojazdowe do powstającej w Grudziądzu elektrowni gazowo-parowej. Płaci spółka CCGT. Umowa podpisana

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu