Sweet Accordion Festival tuż! Zagrają mistrzowie różnych instrumentów, m.in. argentyńskiego bandoneonu i cymbałów węgierskich

Akordeon przeżywa swój renesans, króluje na salonach i w Grudziądzu także kolejny raz posłuchamy mistrzów tego instrumentu. Będą też inni, znakomici muzycy. Kiedy? Podczas Sweet Accordion Festival już 20 listopada.

Gospodarzami festiwalowego wieczoru będą grudziądzcy muzycy Izabela i Grzegorz Grzankowie oraz formacja Sweet Accordion.

Kto wystąpi?
* WIESŁAW PRZĄDKA TRIO
* TEKLA KLEBETNICA
* SWEET ACCORDION & chór TIBI MARIAE

Przedstawmy uczestników festiwalu:

WIESŁAW PRZĄDKA TRIO to trzej artyści światowej klasy:
Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych akordeonistów w Polsce, także bandoneonista, kompozytor i aranżer. Jedyny Polak, który opanował grę na oryginalnym bandoneonie diatonicznym. To instrument, który króluje w Argentynie – w zespołach  grających tango.
Rafał Karasiewicz – wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Współpracuje z aktorami i teatrami, gra jazz i blues. Znakomity także w muzyce francuskiej i tangach Astora Piazzolli.
Zbigniew Wrombel – legenda polskiego jazzu. Kontrabasista, kompozytor i pedagog.

TEKLA KLEBETNICA
Zespół folkowy grający muzykę Karpat. Zespół łączy tradycyjny folklor z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu. Usłyszymy motywy muzyczne z Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii.
Instrumentarium tej grupy to: skrzypce, akordeon, kontrabas i cymbały węgierskie. Muzycy współpracują z wieloma ambasadami i konsulatami na całym świecie. Wystąpili w 20 krajach na czterech kontynentach, m.in. w USA, Australii, Nowej Zelandii, Uzbekistanie, Gruzji, Jordanii, Mołdawii i wielu innych. Zdobyli  2. miejsce w szóstej edycji programu Mam Talent.

SWEET ACCORDION & chór TIBI MARIAE
Autorski projekt wokalno-instrumentalny dwóch znanych grudziądzkich zespołów. Na festiwalu zaprezentują własne aranżacje przebojów polskich i zagranicznych XX wieku (m.in. Zbigniewa Wodeckiego i Edith Piaf).

Początek festiwalu w klubie Akcent w Grudziądzu 20 listopada o godz. 16.00. Bilety w cenie 45 zł.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sweet Accordion Festival tuż! Zagrają mistrzowie różnych instrumentów, m.in. argentyńskiego bandoneonu i cymbałów węgierskich

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu