Święto Flagi w Grudziądzu potwierdza: jesteśmy patriotami. Cenimy symbole narodowe. Kochamy i szanujemy biało-czerwoną (zdjęcia)

Miasto zdobi mnóstwo flag biało-czerwonych. Pogoda dodatkowo zachęciła grudziądzan do udziału w plenerowych wydarzeniach a zwłaszcza w tradycyjnym pochodzie z flagą, który 2 maja przemaszerował sprzed starostwa na Rynek. Duża frekwencja była też na pikniku w Parku Miejskim.

Za przykładem Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza, wielu mieszkańców całymi rodzinami wybrało się na marsz z flagą biało-czerwoną.

Marsz wyruszył w samo południe, przy dźwiękach Grudziądzkiej Orkiestry Dętej. Na Rynku Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza mówił o znaczeniu naszych barw narodowych. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski a chór Alla camera wykonał „Odę do radości” – hymn Unii Europejskiej. W ten sposób podkreśliliśmy, że bardzo cenimy nasze symbole narodowe ale też zaznaczamy, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej.

O godz. 15.00 w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego rozpoczął się  piknik europejski. Grały Grudziądzka Orkiestra Dęta i Orkiestra Dęta Świecie. Wspólnie posadzony został Dąb Wolności. W pikniku gremialnie uczestniczyły zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano ciekawe warsztaty i różne atrakcje.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Święto Flagi w Grudziądzu potwierdza: jesteśmy patriotami. Cenimy symbole narodowe. Kochamy i szanujemy biało-czerwoną (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu