Święto Wojska Polskiego obchodzić będziemy w niedzielę, 13 sierpnia. Dowódca Garnizonu Grudziądz zaprasza do wspólnych obchodów i na festyn na błoniach

 Od rana pod pomnikami i tablicami pamiątkowymi złożone zostaną kwiaty, zapalone będą znicze. O godz. 10.00 msza św. w Bazylice a główne uroczystości o godz. 11.15 na Rynku. O godz. 12.30 rozpocznie się festyn wojskowy.

O godz. 9.15 złożone zostaną wiązanki kwiatów i ustawione znicze pod tablicą upamiętniającą 75. rocznicę powrotu Grudziądza do Polski, w hołdzie generałowi Józefowi Hallerowi i Hallerczykom. (Przy ulicy Małomłyńskiej obok Starostwa Powiatowego).

O godz. 9.40 wieńce złożone zostaną pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego a o godz. 10.00 rozpocznie się msza św. w Bazylice Mniejszej św. Mikołaja z udziałem wojskowej asysty honorowej (ul. Kościelna 1).

O godz. 11.15 rozpocznie się uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku w Grudziądzu oraz mianowanie na pierwszy stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej.

FESTYN WOJSKOWY na błoniach nadwiślańskich rozpocznie się o godz. 12.30 i potrwa do godz. 16.00. Podczas festynu przewidziany jest pokaz sprzętu wojskowego, gry i zabawy dla dzieci, wojskowa grochówka, występ solisty.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Święto Wojska Polskiego obchodzić będziemy w niedzielę, 13 sierpnia. Dowódca Garnizonu Grudziądz zaprasza do wspólnych obchodów i na festyn na błoniach

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu