Sztukę „Znachor” wystawi w sobotę (15 kwietnia) w Grudziądzu Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa! To kolejna odsłona festiwalu „7 Grzechów Głównych”

15 kwietnia w grudziądzkim teatrze obejrzymy spektakl „ZNACHOR” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Wystąpi Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa. W przedstawieniu będzie muzyka na żywo. Trwa Grudziądzka Wiosna Teatralna!

„Znachor” Tadeusza Dołęgi – Mostowicza to wzorcowy polski melodramat. Najpierw czytany, następnie przez wiele lat oglądany (do dziś) na ekranach w filmowych adaptacjach. Kazimierz Junosza-Stępowski i Jerzy Bińczycki w roli Wilczura/Kosiby wciągali, wzruszali i zapadali w pamięć.

Profesor Rafał Wilczur, sławny warszawski chirurg staje się wioskowym znachorem Antonim Kosibą. Bohater melodramatu traci pamięć, ale nie zapomniał sztuki chirurgii, niosąc pomoc ludziom…

Na scenie – kolorowa Warszawa z czasów 20-lecia międzywojennego a także biedna, kresowa wieś.

Adaptacja i reżyseria Jakub Roszkowski, scenografia, kostiumy i światła Mirek Kaczmarek, muzyka i opracowanie muzyczne Antonis Skolias, Zuzanna Skolias, przygotowanie wokalne Zuzanna Skolias,
choreografia Weronika Pelczyńska, Monika Szpunar, kierownictwo muzyczne Antonis Skolias.

Muzyka na żywo (I skład): trąbka – Piotr Nowak, kontrabas – Szymon Frankowski, Michał Kołodziej, perkusja – Antonis Skolias.

Muzyka na żywo (II skład): trąbka – Dominik Cichy, kontrabas -Tomasz Kupiec, Józef Michalik, perkusja – Józef Rusinowski.

Początek spektaklu o godz. 18.00. Bilety w cenie 100 i 90 zł.

(marz)

FOT. BARCZYK

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sztukę „Znachor” wystawi w sobotę (15 kwietnia) w Grudziądzu Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa! To kolejna odsłona festiwalu „7 Grzechów Głównych”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu