Szwajcarzy inwestują w Grudziądzu. Otwarcie nowej firmy – Rychiger Polska. Konstruuje i buduje narzędzia oraz części maszyn

Firma należy do szwajcarskiego koncernu, podobnie jak działający już w Grudziądzu Formeleon.

Podczas uroczystego otwarcia firmy Rychiger Polska w Grudziądzu.

Rychiger zaczynał jako narzędziownia na początku lat 90. Firma rozwinęła się w nowoczesne przedsiębiorstwo specjalizujące się w konstruowaniu i budowie  narzędzi, zwłaszcza wykrojników i tłoczników. Wytwarza oprzyrządowania i przyrządy kontrolne oraz montażowe. Wykonuje podzespoły i części maszyn m.in. dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego.

– To budujące, że w Grudziądzu dynamicznie rozwija się kolejny zakład produkcyjny. Poszerza ofertę pracy dla mieszkańców. Nowe, wysokospecjalistyczne miejsca zatrudnienia stwarzają grudziądzanom nowe, ciekawe perspektywy – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Cieszy fakt, że nasze miasto okazuje się dobrym miejscem dla inwestorów.

Formeleon to nowa nazwa spółki Formit, wykupionej przez koncern Rychiger w 2017 roku. Budowa nowego zakładu w Grudziądzu oznacza nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych fachowców np. inżynierów mechaników, inżynierów automatyków, pracowników projektujących i konstruujących maszyny i urządzenia. Formeleon jest filią szwajcarskiego koncernu Rychiger, który produkuje maszyny dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, samochodowego, energetycznego.

(marz)  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Szwajcarzy inwestują w Grudziądzu. Otwarcie nowej firmy – Rychiger Polska. Konstruuje i buduje narzędzia oraz części maszyn

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu