Szybka, nowoczesna kolej połączy Centralny Port Komunikacyjny z Gdańskiem – przez Grudziądz! Rozmowy w Ratuszu

Wstępne prace przygotowawcze trwają przy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym dotyczącym budowy linii kolejowej z Centralnego Portu Komunikacyjnego do Gdańska. Trasa przebiegnie przez Grudziądz.

Do Grudziądza przybyli przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Infra – Centrum Doradztwa. Spotkali się w Ratuszu z władzami miasta i dyrekcją Zarządu Dróg Miejskich.

– Szybka kolej, której trasa poprowadzi przez Grudziądz, jest dla nas strategicznie ważna. Da impuls do rozwoju miasta i zdecydowanie poprawi skomunikowanie kolejowe z dużymi ośrodkami w Polsce – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Zamierzamy śledzić na bieżąco wszystko, co dzieje się w sprawie budowy tej linii. To na razie bardzo wstępne prace, ale chcemy uczestniczyć w każdym etapie realizacji tego projektu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Szybka, nowoczesna kolej połączy Centralny Port Komunikacyjny z Gdańskiem – przez Grudziądz! Rozmowy w Ratuszu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu