Ta akcja sprawia, że samotni, starsi ludzie mają lepsze święta. To już czwarte Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora

W Wielki Piątek (7 kwietnia) wolontariusze przynieśli starszym, samotnym  grudziądzanom 700 pakietów ze świątecznymi potrawami, m.in. białą kiełbasą, sałatką warzywną, mazurkiem…

Liczna grupa wolontariuszy, w tym władze Grudziądza, odwiedzała w piątek grudziądzkich seniorów przynosząc im w pakietach wielkanocne potrawy. Co otrzymali obdarowani? Tradycyjne wielkanocne potrawy jak m.in. sałatka jarzynowa, biała kiełbasa, mazurek.

W tym roku w Grudziądzu przygotowano 700 pakietów dla osób wcześniej zgłoszonych i zakwalifikowanych do akcji.

Chcemy stworzyć namiastkę świąt w domach samotnych i starszych mieszkańców Grudziądza, dlatego kontynuujemy akcję śniadania wielkanocnego dla seniora – wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Tradycyjnie włączamy się do tej szlachetnej akcji, która jest wsparciem dla osób starszych w tak ważnym czasie Świąt Wielkanocnych. Jestem przekonany, że ten gest sprawi im radość i  doda otuchy, że nie są sami, że się o nich pamięta. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za ich zaangażowanie.    

– W kalendarzu miejskich wydarzeń akcje śniadania dla seniorów i wigilii dla seniorów mają już stałe miejsce. Okazały się bardzo potrzebne i od początku cieszą się dużą popularnością – komentuje Róża Lewandowska,  wiceprezydent Grudziądza. – Pomoc tę niesiemy osobom starszym i samotnym, którzy ukończyli 70 lat i są mieszkańcami Grudziądza.   

Seniorzy zgłaszali się do akcji osobiście lub byli typowani przez bliskich, znajomych, sąsiadów.

Do rozniesienia pakietów świątecznych włączyli się także m.in. poseł Tomasz Szymański i Jakub Kopkowski.

(kam)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ta akcja sprawia, że samotni, starsi ludzie mają lepsze święta. To już czwarte Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu