Teatr Ateneum z Warszawy zaprezentuje na festiwalu w Grudziądzu spektakl „Dzień Świra”. Już w sobotę, 23 marca. Statuetkę Aleksandra odbierze Jan Kaznocha

Czeka nas specjalny wieczór w teatrze. Publiczność obejrzy kolejny spektakl festiwalu „W oparach absurdu”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nagrodę za szczególne zasługi dla CKT w Grudziądzu odbierze Jan Kaznocha.

„Dzień świra” (o Adasiu Miauczyńskim poniewieranym przez otaczającą rzeczywistość) powstał według słynnej maksymy, że nic tak nie cieszy, jak cudze nieszczęście. Jest dobrą komedią, w której nie do śmiechu tylko samemu Miauczyńskiemu.

„Dzień świra” niegdyśnapisany jako dramat dla teatru miał już kilka premier scenicznych. Raz wystawiony był jako musical. W Teatrze Ateneum kolejnej realizacji podjął się Piotr Ratajczak, znany reżyser młodo-średniego pokolenia. W tekstowym oryginale, oprócz głównego bohatera, występuje mnóstwo postaci towarzyszących. W reżyserskiej koncepcji Ratajczaka – wszyscy jesteśmy Adasiami M. Czy zgodzimy się z reżyserem? Przekonamy się już w sobotę, 23 marca.

OBSADA: kultową postać Adama Miauczyńskiego gra Adam Cywka. Matka – Ewa Telega, Syn – Jakub Sasak/Jakub Pruski, Żona Była – Magdalena Schejbal, Ela, pierwsza miłość – Milena Suszyńska, Facet – Janusz Łagodziński.

Autor – Marek Koterski. Reżyseria – Piotr Ratajczak. Scenografia i światła – Marcin Chlanda. Kostiumy – Dorota Gaj-Woźniak/Grupa Mixer. Muzyka – Tomasz Lewandowski. Plastyka ruchu – Arkadiusz Buszko. Asystentka reżysera – Joanna Kowalska. Asystentka scenografa – Anna Kolanecka. Inspicjent – Jerzy Kacperski. Suflerka – Joanna Trzcińska.

Teatr Ateneum z Warszawy, „Dzień Świra”: początek 23 marca (sobota) o godz.19.00, bilety w cenie 80 i 90 zł.      

W sobotę będziemy też obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru.

FOT. MARYLA RZESZUT

Nagrodę w postaci statuetki Aleksandra odbierze Jan Kaznocha. Pan Jan współpracuje z Centrum Kultury Teatr już jedenasty rok. Jako wolontariusz pomaga podczas wydarzeń kulturalnych oraz w pracy teatralnego archiwum.

Statuetka przyznawana jest osobom, które przez swoją pracę, czy jakąkolwiek inną działalność w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju grudziądzkiego Teatru.  Przyznając tegoroczną statuetkę członkowie kapituły kierowali się wielką kulturą osobistą i pasją Laureata.

Kapituła obradowała w składzie: Anna Janosz, Maryla Rzeszut, Karola Skowrońska, Beata Kastner, Marianna Gitner-Sawistowska, Zbigniew Kulwicki i Grzegorz Romanowski. W skład kapituły, obok stałych członków, wchodzą kolejni laureaci nagrody.

Maryla Rzeszut

FOT. CK TEATR W GRUDZIĄDZU

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Teatr Ateneum z Warszawy zaprezentuje na festiwalu w Grudziądzu spektakl „Dzień Świra”. Już w sobotę, 23 marca. Statuetkę Aleksandra odbierze Jan Kaznocha

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu