Tibi Mariae i Sweet Accordion a gościnnie Marcin Pomykała wystąpią w Grudziądzu 11 listopada w koncercie na Święto Niepodległości

Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie grudziądzkiego teatru od 3 listopada (piątek). „Powróćmy jak za dawnych lat” to hasło muzycznego wieczoru. Początek o godz. 17.00.

Zespół Sweet Accordion Quartet.

11 listopada – Święto Niepodległości to dobry powód także do spotkań muzycznych, gdzie melodia niesie słuchaczy ku czasom budującej energii jaką WOLNOŚĆ przyniosła Polakom.
               Muzyka przywołuje wspomnienia, odkrywa w nas piękną słowiańsko-sentymentalną duszę. Tak będzie też podczas koncertu w teatrze. Gospodarzami wieczoru są – Chór Tibi Mariae pod dyrekcją Małgorzaty Gołuńskiej oraz Sweet Accordion Quartet. Gościnnie wystąpi tenor Marcin Pomykała.

Chór Tibi Mariae powstał w 2004 roku jako chór mieszany. Liczy dziś około 30 osób, które w większości pracują zawodowo a są pasjonatami śpiewu chóralnego, muzyki i innych dziedzin sztuki, jak malarstwo, ceramika i fotografia. W ciągu 19 lat istnienia chór Tibi Mariae brał udział w wielu koncertach, festiwalach, konkursach i przeglądach. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Występuje przede wszystkim w Grudziądzu i w regionie, ale często śpiewa m.in. w Toruniu, Warszawie, na Wawelu w Krakowie czy w Częstochowie. Wykonuje polską muzykę  kompozytorów dawnych i współczesnych, utwory patriotyczne i estradowe. Także repertuar sakralny.

               Zespół „Sweet Accordion Quartet” ma w swoim repertuarze największe hity od francuskiej muzyki akordeonowej po przeboje latynoskie i filmowe. Ich autorskie opracowania na pewno pozostaną w pamięci melomanów…

Skład:  Grzegorz Grzanka – akordeon, Bartosz Pierściński – gitara basowa, Marek Habryn – gitara akustyczna, Cezary Grzanka – perkusja.  

Marcin Pomykała –  śpiewak (tenor), gitarzysta, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza.

Koncert rozpocznie się 11 listopada w teatrze o godz. 17.00.

Grudziądzki chór Tibi Mariae.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Tibi Mariae i Sweet Accordion a gościnnie Marcin Pomykała wystąpią w Grudziądzu 11 listopada w koncercie na Święto Niepodległości

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu