Trwa remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Wjazd jest możliwy tylko od strony ronda J. Sikorskiego do klubu Skala (zdjęcia)

Choć przebudowa Rybackiej trwa już dwa tygodnie, niektórzy kierowcy są tym zaskoczeni. Przypominamy: wjazd na Rybacką od al. 23 Stycznia jest niemożliwy. I tak będzie przez rok, gdyż tyle potrwa remont całej ulicy. Wjechać można z drugiej strony: od ul. Marcinkowskiego.

Zdjęta jest stara nawierzchnia ul. Rybackiej od al. 23 Stycznia mniej więcej do Skali. Ten odcinek jest całkowicie wyłączony z ruchu.

Od strony ul. Marcinowskiego i ronda Sikorskiego można dojechać tylko do nieruchomości przy ul. Rybackiej 13. Mniej więcej do klubu Skala.

W trakcie tego remontu przebudowana zostanie cała ulica Rybacka, która stanie się jednokierunkową. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników.

Przewidziana jest budowa ścieżki rowerowej. Od strony południowej połączy się ona ze ścieżką przy rondzie Jana Sikorskiego a od strony północnej z istniejącą już ścieżką rowerową. Ponadto przebudowany zostanie mur oporowy wzdłuż zachodniej strony ulicy Rybackiej.

– Mieszkańcy długo czekali na ten remont – przyznaje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jednak konsekwentnie o niego zabiegaliśmy i cieszę się, że jeszcze jedna ważna ulica zostanie gruntownie przebudowana. To kolejna drogowa inwestycja, jaką rozpoczęliśmy w ostatnich tygodniach. W planach mamy następne.

Koszt przebudowy ul. Rybackiej to 5 084 070 zł. Grudziądz pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w wysokości 2 722 500 złotych.

Za wszelkie utrudnienia przeprasza Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trwa remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Wjazd jest możliwy tylko od strony ronda J. Sikorskiego do klubu Skala (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu