Trwa remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Wjazd jest możliwy tylko od strony ronda J. Sikorskiego do klubu Skala (zdjęcia)

Choć przebudowa Rybackiej trwa już dwa tygodnie, niektórzy kierowcy są tym zaskoczeni. Przypominamy: wjazd na Rybacką od al. 23 Stycznia jest niemożliwy. I tak będzie przez rok, gdyż tyle potrwa remont całej ulicy. Wjechać można z drugiej strony: od ul. Marcinkowskiego.

Zdjęta jest stara nawierzchnia ul. Rybackiej od al. 23 Stycznia mniej więcej do Skali. Ten odcinek jest całkowicie wyłączony z ruchu.

Od strony ul. Marcinowskiego i ronda Sikorskiego można dojechać tylko do nieruchomości przy ul. Rybackiej 13. Mniej więcej do klubu Skala.

W trakcie tego remontu przebudowana zostanie cała ulica Rybacka, która stanie się jednokierunkową. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników.

Przewidziana jest budowa ścieżki rowerowej. Od strony południowej połączy się ona ze ścieżką przy rondzie Jana Sikorskiego a od strony północnej z istniejącą już ścieżką rowerową. Ponadto przebudowany zostanie mur oporowy wzdłuż zachodniej strony ulicy Rybackiej.

– Mieszkańcy długo czekali na ten remont – przyznaje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jednak konsekwentnie o niego zabiegaliśmy i cieszę się, że jeszcze jedna ważna ulica zostanie gruntownie przebudowana. To kolejna drogowa inwestycja, jaką rozpoczęliśmy w ostatnich tygodniach. W planach mamy następne.

Koszt przebudowy ul. Rybackiej to 5 084 070 zł. Grudziądz pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w wysokości 2 722 500 złotych.

Za wszelkie utrudnienia przeprasza Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trwa remont ul. Rybackiej w Grudziądzu. Wjazd jest możliwy tylko od strony ronda J. Sikorskiego do klubu Skala (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu