3 pozytywne opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w sprawie: budżetu Grudziądza 2024, wieloletniej prognozy finansowej i poziomu zadłużenia  samorządu

RIO opublikowało trzy uchwały. Pierwsza dotyczy opinii o projekcie uchwały budżetowej na rok 2024, druga – opinii o wieloletniej prognozie finansowej na lata 2024-2040, a trzecia – opinii o możliwości sfinansowania planowanego deficytu przedstawionego w projekcie uchwały budżetowej.

Wszystkie trzy dokumenty zawierają uwagi zawarte w uzasadnieniach.

– Finanse miasta są w pełni ustabilizowane, co tylko potwierdza pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Prowadzimy odpowiedzialną politykę w tym obszarze. Staliśmy się wiarygodnym partnerem wobec najważniejszych podmiotów i instytucji. To nasz duży sukces, który cieszy. Jest to motywacja do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz wszystkich naszych mieszkańców.

Pozytywną opinię RIO wystawiła Grudziądzowi również wcześniej, w 2022 roku, wydając także trzy opinie pozytywne. W 2021 roku pozytywne opinie RIO wystawiła projektowi budżetu miasta i wieloletniej prognozy finansowej.

Grudziądzcy radni jeszcze w tym roku spotkają się na sesji, by uchwalić budżet na 2024 rok.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

3 pozytywne opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w sprawie: budżetu Grudziądza 2024, wieloletniej prognozy finansowej i poziomu zadłużenia  samorządu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu