Tytuł doctor honoris causa dla Stefanii Toczyskiej nadany przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. W sobotę w Grudziądzu odbierze Nagrodę Flisaka

Pochodząca z Grudziądza wybitna śpiewaczka operowa została dziś uhonorowana przez bydgoską uczelnię. Mieszka w Wiedniu, skąd przybyła do Polski.

Stefania Toczyska odbiera kwiaty i gratulacje od Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Zaszczytny tytuł doctor honoris causa wręczono Maestrze Stefanii Toczyskiej, światowej sławy śpiewaczce (mezzosopran).

W gali w Bydgoszczy uczestniczył m.in. Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To wielkie wyróżnienie jest przede wszystkim dla niej, choć w znaczącej mierze także dla Grudziądza, skąd Stefania Toczyska pochodzi i gdzie stawiała pierwsze kroki w muzycznej karierze – dzieli się wrażeniami prezydent. – Osiągnęła szczyty światowej sławy. Koncertowała z wybitnymi śpiewakami jak Luciano Pavarotti, Jose Carreras, Placido Domingo czy polski tenor Wiesław Ochman. Występowała na największych scenach operowych świata. Tym większa radość, że tak wielka gwiazda po raz pierwszy zajaśniała na naszej ziemi. Tu zauważono jej talent. W trakcie wielkiej kariery dwa razy przyjechała do Grudziądza i wystąpiła w sali koncertowej Muzeum przy ul. Wodnej. W Grudziądzu ujrzymy ją znów w sobotę podczas wręczenia Nagrody Flisaka w teatrze.

Podczas uroczystości w Bydgoszczy prezydent Grudziądza Maciej Glamowski miał okazję wygłosić mowę gratulacyjną.

Gala wręczenia Nagrody Flisaka odbędzie się w grudziądzkim teatrze 21 października (sobota). Wstęp na bezpłatne wejściówki, rozprowadzane przez kasę teatru od 9 października.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Tytuł doctor honoris causa dla Stefanii Toczyskiej nadany przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. W sobotę w Grudziądzu odbierze Nagrodę Flisaka

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu