Uczelnia dla seniorów w Grudziądzu rozpoczyna nabór chętnych. Ciekawe zajęcia, wykładowcy i indeksy czekają!

Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy powstało w Grudziądzu. Na początek – dla seniorów powyżej 60 lat. Będą wykłady, zaliczenia i indeksy dla uczestników.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy rozpocznie działalność z 40-osobową grupą, ale jest to projekt rozwojowy. Z prawej: prof. Aleksander Goch. Z lewej – wiceprezydent Szymon Gurbin.

Inauguracja roku akademickiego już 3 marca w marinie. Ruszyła rekrutacja na semestr letni. Jest 40 miejsc a chętnych około 200…

– To jest początek tego projektu. Na razie w Międzypokoleniowym Centrum Wiedzy przygotowaliśmy 40 miejsc dla seniorów. Zajęcia prowadzone będą w marinie a kiedy wyremontujemy Dom Korzeniewskich na Rynku to tam przeznaczymy jedno piętro dla Centrum Wiedzy – poinformował dziś na konferencji prasowej w marinie Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Idea uniwersytetu dla seniorów zrodziła się już dawno. Niestety, realizację zahamowała pandemia, ale już ją urzeczywistniamy z bardzo dobrym efektem. Będą zajęcia tematyczne z dziedziny zdrowia, kultury, sztuki, cyfryzacji, prawa społecznego, ekonomicznego i inne. Prof. Aleksander Goch zadbał o świetnych wykładowców.  

Pełnomocnik prezydenta do spraw szkolnictwa wyższego profesor Aleksander Goch objaśniał: – Ten projekt jest przygotowany na teraz, dla 40 uczestników. Jednak jest też plan na wiele, wiele lat. Zainteresowanie jest bowiem tak duże, że dziś moglibyśmy przyjąć nawet do 250 osób, ale warunki lokalowe i zabezpieczenie naukowe jest takie, że zaczynamy z grupą 40-osobową. Z czasem włączymy do projektu także inne grupy wiekowe.

Wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin podkreślił, że Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy umożliwi seniorom poszerzanie wiedzy, dalszy rozwój, aktywne spędzanie czasu.

Będą bowiem także zajęcia z tai chi i dziejów regionu w plenerze oraz wolontariat, zatem edukacja przewidziana jest nie tylko na sali wykładowej. Wykłady odbywać się będą od poniedziałku do piątku w marinie.    

Do Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy zapisać się mogą seniorzy w wieku od 60 lat (nieaktywnych zawodowo) już od 9 lutego (czwartek) od godz. 8.00 do 15.30 w Wydziale Kultury i Sportu UM przy ul. Wybickiego 38-40 w Grudziądzu lub wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: mcw@um.grudziadz.pl

Dokumenty można składać do 20 lutego, ale lepiej się pospieszyć, gdyż decyduje kolejność zgłoszeń.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uczelnia dla seniorów w Grudziądzu rozpoczyna nabór chętnych. Ciekawe zajęcia, wykładowcy i indeksy czekają!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu