Udany koncert kolęd w kościele na Tarpnie chóry zakończyły pieśnią „Przekażmy sobie znak pokoju…” (zdjęcia, wideo)

Połączone chóry pod dyrekcją Michała Rajewskiego wystąpiły w niedzielę w koncercie kolęd i pastorałek „Śpiewajmy i grajmy mu!”. Publiczność doceniła ambitny program gorącymi brawami. To był poruszający wieczór w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio na Tarpnie w Grudziądzu.

Michał Rajewski (baryton, chórmistrz) dyrygował chórami i akompaniował a także sam śpiewał…

Od najbardziej znanych kolęd jak np. „Wśród nocnej ciszy” do mniej popularnych, także łacińskich, mieli w swoim repertuarze członkowie chórów Collegium Cantorum, Sursum Corda, Cantores Graudentes. Dyrygował (i sam też zaśpiewał partię solową) Michał Rajewski. Zaprezentowały się także dwie bardzo młode solistki.

„Przekażmy sobie znak pokoju…” śpiewają połączone chóry w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio na Tarpnie w Grudziądzu. Dyryguje (i śpiewa też) baryton i chórmistrz Michał Rajewski.

Publiczność biła gorące brawa, a ksiądz kanonik, proboszcz parafii Zbigniew Gański wyraził wdzięczność wykonawcom: –  Wszyscy z serca wam dziękujemy. Serdeczne Bóg zapłać. Życzę połączonym chórom byście zdobywali szczyty w wymiarze muzycznym, które poprowadzą jeszcze dalej i jeszcze mocniej ku uwielbieniu Pana Boga. (…) Treści tych kolęd i pastorałek będą nam przewodniczyć na drogach naszego życia…  

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Świetnie zabrzmiała też kolęda łacińska „Gaudete”, sami posłuchajcie…

Połączonymi chórami dyryguje Michał Rajewski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Udany koncert kolęd w kościele na Tarpnie chóry zakończyły pieśnią „Przekażmy sobie znak pokoju…” (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu