Ulica Mieszka I zostanie zbudowana jako nowa arteria łącząca Grudziądz z gminą. Koszt: 7,5 miliona zł. Procedury planistyczne zakończone. Jest szansa na dofinansowanie (zdjęcia)

Mała droga kończąca się w polu na osiedlu Tarpno stanie się strategiczną trasą, która połączy miasto z Nową Wsią!

Przy ul. Mieszka I w Grudziądzu powstało osiedle budynków wielorodzinnych, które wciąż się rozrasta. Potrzebna jest tu nowa, porządna ulica.    

– Budowa ulicy Mieszka I będzie kosztować około 7,5 miliona zł. Mamy już gotową dokumentację na budowę tej ulicy – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Porządkujemy jeszcze sprawy własnościowe terenów przez które będzie przebiegać. Jest duża szansa, aby na tę inwestycję pozyskać dofinansowanie z zewnątrz, gdyż znaczenie tej arterii jest strategiczne: będzie to alternatywne połączenie miasta z gminą Grudziądz. Budowa ulicy Mieszka I uporządkuje układ komunikacyjny, autobusowy i transportowy w tej części miasta. Procedurę planistyczną już przeszliśmy.  Czekamy na Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej.

Osiedle przy ul. Mieszka I rozbudowuje się w bardzo dobrym punkcie miasta: przy pętli tramwajowo-autobusowej Tarpno i w pobliżu WSPL (Polikliniki Wojskowej). Rozbudowuje się tu także sieć handlowa i usługowa. Tu przeniósł się m.in. Drew-Płyt.

Z uwagi na duże znaczenie planowanej, nowej ulicy Mieszka I może ona otrzymać spore dofinansowanie z zewnątrz. Miasto podejmuje jednak remonty ważnych ulic lokalnych, jak np. już modernizowanej ul. Kościuszki, którą finansuje wyłącznie z kasy samorządowej, bo na dofinansowanie nie miała szans. Jej remont kosztuje miasto 9 milionów zł.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Przy ul. Mieszka I w Grudziądzu powstały nowe budynki wielorodzinne. Ulica musi być rozbudowana w kierunku Nowej Wsi.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ulica Mieszka I zostanie zbudowana jako nowa arteria łącząca Grudziądz z gminą. Koszt: 7,5 miliona zł. Procedury planistyczne zakończone. Jest szansa na dofinansowanie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu