Umowę o dofinansowaniu modernizacji Młyna Górnego w Grudziądzu podpisali marszałek województwa i dyrektor Centrum w Toruniu (zdjęcia, wizualizacje)

75 720 871 zł. brutto kosztować będzie marszałka stworzenie nowej, prestiżowej placówki – Młyna Energii w Grudziądzu. Unijne dofinansowanie wyniesie 49 869 379 zł.

Młyn Górny będzie zmodernizowany. Dobudowany zostanie nowy segment, architektonicznie współgrający z zabytkiem.

Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji i Innowacji w Toruniu uroczyście podpisali umowę o dofinansowanie projektu  „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”. K-P Centrum Edukacji i Innowacji jest inwestorem w młynie Górnym.

Zabytkowy Młyn nad kanałem Trynka zostanie zmodernizowany i rozbudowany o nowy segment. Obiekt Młyna Górnego zostanie dostosowany do nowych funkcji. Powstanie w nim Młyn Energii – instytucja o funkcjach kulturalno-edukacyjnych. Jej działalność, oprócz wspierania kultury i edukacji, będzie promować nowe technologie oraz dorobek kulturowy Grudziądza i województwa kujawsko-pomorskiego.

Obiekt Młyna Górnego w Grudziądzu zostanie wyposażony w sale wykładowe i warsztatowe, gdzie prowadzone będą zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w ramach zajęć szkolnych. Odbywać się będą także wykłady i pokazy naukowe, dydaktyczne, kulturalne.

Wartość projektu sięga 75 720 871,65 zł brutto. Unijne dofinansowanie wynosi  49 869 379,67 zł.

Projekt został dofinansowany z unijnego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Działanie 6.12. Wsparcie Instytucji Kultury.

Maryla Rzeszut

Prace zabezpieczające Młyn przed degradacją już trwają na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Fot. MARYLA RZESZUT
Młyn Energii w Grudziądzu będzie promować nowe technologie oraz dorobek kulturowy Grudziądza i województwa kujawsko-pomorskiego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Umowę o dofinansowaniu modernizacji Młyna Górnego w Grudziądzu podpisali marszałek województwa i dyrektor Centrum w Toruniu (zdjęcia, wizualizacje)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu