Umowy podpisane. Wykonawcy – do dzieła! Łącznik ul. Karabinierów z Łyskowskiego i hala targowa w Grudziądzu coraz bliżej

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu podpisał dziś (30 maja) umowy z wykonawcami pierwszego odcinka nowego łącznika drogowego ulic Łyskowskiego i Karabinierów oraz budowy miejskiej hali targowej. Wartość tych inwestycji przekroczy 25 milionów złotych.

Umowy zostały zawarte także z firmami, które będą pełnić nadzór inwestorski.

Powstanie około 350-metrowy odcinek drogi wraz z rondem. Nowa arteria umożliwi dojazd do targowiska miejskiego, gdzie powstanie nowoczesna hala do handlu hurtowego. Tu działalność prowadzić będą lokalni przedsiębiorcy nie tylko w sferze handlu hurtowego, ale także detalicznego z odbiorem towarów wózkami widłowymi (mechanicznymi i ręcznymi) na paletach lub bezpośrednio w pojemnikach wózków.

Przewidziane są miejsca parkingowe.  

Drogę za około 8,5 miliona złotych wybuduje grudziądzka firma Prasbet. Wykonaniem hali targowej za niespełna 17,2 miliona złotych zajmie się firma Hosta Group.

Nadzór inwestorski nad pierwszą częścią ma firma Radex (koszt około 55 tys. zł), a nad drugą – Budoma (koszt 194 tys. zł).

– O potrzebie wybudowania nowej hali targowej przy ul. Łyskowskiego wiadomo od dawna. To długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja. Nareszcie plan się urzeczywistnia – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Inwestujemy ponad 25 milionów złotych, by zagospodarować i ożywić ten rejon miasta, a także dać handlowcom nowoczesne i bardziej komfortowe warunki do prowadzenia i rozwijania swojej działalności. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w ten projekt i tym, którzy pozyskali środki na wykonanie inwestycji.

Wykonawcy mają 13 miesięcy na realizację inwestycji.

W uroczystości podpisania umów uczestniczyli m.in. prezydent Maciej Glamowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau oraz grudziądzcy radni.

(marz)

Uroczyste podpisanie umów nastąpiło na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Łyskowskiego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Umowy podpisane. Wykonawcy – do dzieła! Łącznik ul. Karabinierów z Łyskowskiego i hala targowa w Grudziądzu coraz bliżej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu