Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało obchodziliśmy 8 czerwca. Ulicami Grudziądza przeszły procesje (zdjęcia)

W czwartek do procesji z Bazyliki św. Mikołaja Biskupa włączyła się Grudziądzka Orkiestra Dęta i chór „Kolegiata”. Procesję zakończyła msza święta na dziedzińcu Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi. Licznie włączyli się do uroczystości Bożego Ciała mieszkańcy Strzemięcina, z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Grudziądzu.

Procesja Bożego Ciała na Strzemięcinie w Grudziądzu.

W duchu wdzięczności za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina grudziądzanie gremialnie wzięli udział w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Na Strzemięcinie trasa wiodła przez ulice: Korczaka, Śniadeckich, deptak pomiędzy blokami, Korczaka, Wyspiańskiego. W procesji szli parafianie i wspólnoty duszpasterskie.

Licznie uczestniczyli mieszkańcy Grudziądza w uroczystościach Bożego Ciała także w innych parafiach.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało obchodziliśmy 8 czerwca. Ulicami Grudziądza przeszły procesje (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu