Uroczystości w Grudziądzu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kulminacja obchodów przed pomnikiem rtm Witolda Pileckiego

Po mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu uczestnicy przeszli na Planty – pod pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego, na skwer Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych.

W uroczystości patriotycznej z ceremoniałem wojskowym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 Grudziądzu, weterani i kombatanci, przedstawiciele środowisk patriotycznych, służb mundurowych, radni i mieszkańcy miasta, którzy chcieli oddać hołd Żołnierzom Niezłomnym.

W imieniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego przemawiał sekretarz miasta Andrzej Cherek. – W ich piersiach biły serca pełne miłości do Polski. W newralgicznym momencie naszej historii uznali, że walka z niemieckim okupantem nie była jedyną, ani też ostatnią, którą mają obowiązek stoczyć – mówił Andrzej Cherek. – Stając do boju w obronie wolności wypowiedzieli posłuszeństwo hegemonii sowieckiego reżimu, który pod płaszczykiem rzekomej troski o dobro ludu pracującego miast i wsi, dążył do sprawowania nad podporządkowanymi sobie narodami władzy wyłącznej i niczym nieskrępowanej. Wybór, którego dokonali Żołnierze Wyklęci był zatem wyborem fundamentalnym, kolejnym już w naszej historii opowiedzeniem się po stronie dobra w odwiecznej walce, którą toczy ono z kolejnymi postaciami zła.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uroczystości w Grudziądzu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kulminacja obchodów przed pomnikiem rtm Witolda Pileckiego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu