VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu rozpocznie się w Bazylice św. Mikołaja 23 lipca (niedziela). Wystąpią artyści z Krakowa

Muzykę włoskiego i niemieckiego baroku wykona na początek Krakowski Zespół Kameralny. Początek 23 lipca o godz. 16.00.

Festiwal rozpocznie się w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa w Grudziądzu. FOT. MARYLA RZESZUT

Podczas inauguracyjnego koncertu w Bazylice 23 lipca wystąpi Krakowski Zespół Kameralny w składzie: Katarzyna Mateja – skrzypce, Marek Drescher – trąbka i Łukasz Mateja – organy. Wykonają słynne dzieła J.S. Bacha, G.F. Haendla i A. Vivaldiego.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa, kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe i kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Drugi koncert (6 sierpnia) gościć będzie kościół św. Maksymiliana Kolbe. Wystąpią  Anna Sikorzak – Olek – harfa i Daniel Strządała – organy. Początek o godz. 16.00.  

Na trzeci koncert festiwalu zaprasza 13 sierpnia kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Wystąpią Susanne Miltschitzky – sopran i Joseph Miltschitzky – organy. Początek o godz. 18.45.

Na 14 sierpnia o godz. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zaplanowane są warsztaty muzyczno-plastyczne „W krainie piszczałek”  przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Hanna Dys przygotowała koncert i opowieść o organach a Marianna Gitner-Sawistowska poprowadzi warsztaty plastyczne.

3 września  w kościele św. Maksymiliana Kolbe wystąpi Ensemble Inegalite i Marek Przywarty – organy/klawesyn. Początek o godz. 16.00.

Dyrektorem VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu jest dr hab. Hanna Dys.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu jest bezpłatny.

(marz)

.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu rozpocznie się w Bazylice św. Mikołaja 23 lipca (niedziela). Wystąpią artyści z Krakowa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu