W 158. rocznicy urodzin wielkiego patrioty, Wiktora Kulerskiego – założyciela „Gazety Grudziądzkiej” wziął udział jego prawnuk, Piotr

Dla Grudziądza to bardzo ważna uroczystość. Przed obeliskiem Wiktora Kulerskiego na grudziądzkich Plantach zapłonęły znicze, złożone zostały kwiaty a młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wystąpiła z programem artystycznym. W Bibiotece Miejskiej otwarto wystawę poświęconą wielkiemu grudziądzaninowi.

Od lewej: posłanka Henryka Krzywonos, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i Piotr Kulerski, prawnuk słynnego wydawcy „Gazety Grudziądzkiej”.

Wiktor Kulerski rozsławił Grudziądz w świecie, podtrzymywał patriotyzm, był znakomitym wydawcą i nauczycielem.   

Przed obeliskiem Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu, wydawcy słynnej „Gazety Grudziądzkiej”, dziś złożone zostały kwiaty. Zapalono znicze.

Postać wielkiego Polaka przypomniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Podkreślił, że Wiktor Kulerski stworzył i wydawał przed laty „Gazetę Grudziądzką”, która stała się dobrą marką a jednocześnie dziełem jego życia. To wybitna postać, zapisał się w historii. Był dumny z tego, że jest Polakiem i głęboko wierzył, że polskość ma przyszłość.

Tramwaj, któremu patronuje Wiktor Kulerski, przejechał z szacownymi gośćmi z centrum miasta na ul. Legionów, do Biblioteki Miejskiej. Tu otwarta została wystawa poświęcona Wiktorowi Kulerskiemu – patronowi Biblioteki Miejskiej.

W uroczystościach w Grudziądzu uczestniczyli m.in. prawnuk Wiktora Kulerskiego – Piotr, posłanki Henryka Krzywonos i Iwona Michałek, przewodniczący rady Miejskiej w Grudziądzu Łukasz Kowarowski oraz radni.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W 158. rocznicy urodzin wielkiego patrioty, Wiktora Kulerskiego – założyciela „Gazety Grudziądzkiej” wziął udział jego prawnuk, Piotr

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu