W 32. Finale WOŚP grudziądzanie nie zawiedli! Zbierali datki, licytowali gadżety, by wesprzeć leczenie płuc chorych po covidzie (zdjęcia)

Wolontariusze zbierali do puszek w wielu miejscach: na plaży podczas biegu dla WOŚP, w teatrze i klubie Akcent, w hali na Lotnisku i Klubie Motocyklowym No Risk No Fun. Do akcji włączyły się szkoły, kluby sportowe z GKM-em na czele, radni i politycy, służby mundurowe i wiele organizacji.    

– Cieszę się, że grudziądzanie licznie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękuję za gotowość do pomocy i zaangażowanie w szlachetny cel! – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który sam zjawił się w wielu miejscach, gdzie grała WOŚP i włączał się do zbiórek i licytacji.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański zaraz po zakończeniu pracy w Warszawie przyjechał do Grudziądza, by włączyć się do 32. Finału WOŚP.

W Polsce WOŚP zebrała już ponad 175 milionów złotych! Podsumowano już, że w grudziądzkim teatrze i klubie Akcent zebrano łącznie 52 726,10 zł. Inni jeszcze liczą wpływy.

Kulminacyjnym punktem na zakończenie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grudziądzu było tradycyjni- wysłanie światełka do nieba.

W tym roku zbierano pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W 32. Finale WOŚP grudziądzanie nie zawiedli! Zbierali datki, licytowali gadżety, by wesprzeć leczenie płuc chorych po covidzie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu