Nie zapomnijcie! W Boże Narodzenie (25 grudnia) kolędujemy w Bazylice! Z chórem Alla camera i Markiem Mateckim (organy)

To już piękna tradycja, że co roku, w Boże Narodzenie grudziądzanie uczestniczą w koncercie kolęd. Bazylika Kolegiacka św. Mikołaja Biskupa zaprasza 25 grudnia na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Marek Matecki grać będzie na organach podczas koncertu kolęd w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja w Grudziądzu. FOT. MARYLA RZESZUT

Brakowało mieszkańcom koncertu kolęd, gdy przerwa pandemiczna uniemożliwiła organizację tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku odbędzie się – w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Wieczór Kolęd w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja w Grudziądzu to okazja do nastrojowego wysłuchania najpiękniejszych opracowań polskich kolęd i pastorałek, ale także utworów świątecznych z innych stron świata. W tym wyjątkowym czasie pięknie będzie wspólnie kolędować z chórem, bo większość kolęd i pastorałek dobrze znamy. Cieszmy się – w licznym gronie – wspólną radością obchodzenia świat Bożego Narodzenia.  

Wystąpi chór Alla camera pod dyrekcją Mateusza Iwanowskiego. Na organach grać będzie Marek Matecki.

Początek koncertu 25 grudnia (niedziela) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie zapomnijcie! W Boże Narodzenie (25 grudnia) kolędujemy w Bazylice! Z chórem Alla camera i Markiem Mateckim (organy)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu