W Bursie goszczą dzieci z Lądka Zdroju (tereny popowodziowe) na zaproszenie SP z Wałdowa Szlacheckiego. Grupa była już na Starówce, w solankach i Muzeum Flis a dziś jest w Trójmieście

Grudziądz włącza się do pomocy osobom poszkodowanym z południa Polski, którzy w połowie września doświadczyli tej strasznej tragedii. Tym razem w Bursie gościmy 35 dzieci i 3 nauczycieli z klas 4-6 szkoły podstawowej, która jest remontowana po powodzi. A dokładnie – z Zespołu Szkół Publicznych SP1 Lądecka Jedynka”.

Organizatorem głównym pobytu jest Szkoła Podstawowa w Wałdowie Szlacheckim, ale… –  Razem możemy więcej – podkreśla wiceprezydent Róża Lewandowska, która spotkała się z dziećmi i nauczycielami z Lądka Zdroju. Grupa z południa Polski zwiedziła już solanki, Starówkę w Grudziądzu i Muzeum Flis. Dziś jest na wycieczce autokarowej w Trójmieście i zobaczy morze.

Grudziądz pomagał powodzianom organizując zbiórkę darów tuż po powodzi i pomaga nadal. – Jeśli trzeba wesprzeć powodzian, by zapewnić dzieciom z południa Polski atrakcyjny pobyt, chętnie się włączamy – zapewnia Róża Lewandowska.  

Grupa z Lądka Zdroju ma zapewniony bezpłatny nocleg w grudziądzkiej Bursie przy ul. gen. Hallera.

(Marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Bursie goszczą dzieci z Lądka Zdroju (tereny popowodziowe) na zaproszenie SP z Wałdowa Szlacheckiego. Grupa była już na Starówce, w solankach i Muzeum Flis a dziś jest w Trójmieście

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu