W piątek w Grudziądzu świętujemy Narodowy Dzień Niepodległości: msza św. w Bazylice, uroczystości na Rynku, otwarta Cytadela i Fort Księża Góra

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości! Wywieszamy flagi Polski. W Grudziądzu przygotowano wiele wydarzeń patriotycznych. Każdy może wybrać coś dla siebie. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Obchody już od 10 listopada na Rynku. Będą kursować autobusy linii C na Cytadelę. Sprawdźcie program:

W czwartek, 10 listopada o godz. 12.00 – na Rynku w Grudziądzu odbędzie się akcja „Światełka pamięci dla naszych bohaterów”. Mogą przyjść wszyscy, którzy chcą z dziećmi i młodzieżą uczcić narodowych bohaterów, zapalić znicz. Początek o godz. 12.00 przy pomniku Żołnierza Polskiego na Rynku. Dzieci i młodzież z grudziądzkich szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących oraz grupy z przedszkoli przejdą swoją, patriotyczną marszrutą pod Pomnik Żołnierza Polskiego na Rynku, gdzie wystawiona będzie harcerska warta honorowa. Zapalone też zostaną znicze w miejscach upamiętniających bohaterów walk o niepodległość: pod pomnikami, obeliskami, tablicami poświęconymi walczącym o wolność Polski a także o wolność Grudziądza.

Na koncert „Muzycznie i patriotycznie” zespołu Aulos zaprasza 10 listopada Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego przy ul. Legionów 28. Początek o godz. 18.00.

Najwięcej wydarzeń czeka grudziądzan 11 listopada.

O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Kolegiackiej im. św. Mikołaja (z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego i chóru męskiego Echo).  

O godz. 11.00Uroczystości patriotyczne na Rynku: występ uczniów II LO w Grudziądzu.

O godz. 11.15  Uroczystości patriotyczne na Rynku z ceremoniałem wojskowym.

O godz. 13.00 z Cytadeli wyruszy Bieg Niepodległości.

W godz. 11.00 – 15.00 –  Dzień Otwarty Cytadeli Twierdzy Grudziądz (ul. Czwartaków).

 W godz. 11.00 – 16.00Dzień Otwarty Fortu Wielka Księża Góra – festyn militarny (ul. Graniczna).

O godz. 16.30 – Muzeum w Grudziądzu. Otwarcie wystawy „Cel, pal! Broń palna ze zbiorów grudziądzkiego Muzeum”. Gmach główny Muzeum przy ul. Wodnej 3/5.

O godz. 18.00Koncert „Pieśni Niepodległej”. Wystąpi chór Tibi Mariae i zespół Sweet Accordion. Teatr przy ul. Teatralnej 1.

Z okazji 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗮 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴ł𝗼𝘀́𝗰𝗶 będą kursować autobusy specjalnej linii C na Cytadelę.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W piątek w Grudziądzu świętujemy Narodowy Dzień Niepodległości: msza św. w Bazylice, uroczystości na Rynku, otwarta Cytadela i Fort Księża Góra

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu