W grudziądzkim MZK szykują żółty tramwaj nr 28 – taki, jaki kursuje po Starówce w Lizbonie. Będzie atrakcją tygodnia kultury portugalskiej od 5 do 11 lipca (zdjęcia)

Słynny tramwaj nr 28, znany dobrze w Lizbonie, wyjedzie na trasę w Grudziądzu! Kiedy? Podczas tygodnia kultury portugalskiej „Fado nad Wisłą”.

A skąd Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu weźmie żółty, legendarny tramwaj nr 28? Grudziądzkie są przecież żółto-czerwone. Spokojnie! Już fachowcy z naszego MZK wiedzą, jak przerobić jeden z tych starszych składów na taki, jaki jeździ ulicami Starówki w Lizbonie. Będzie wszystko jak się patrzy: nawet z flagą Portugalii na dachu. Już ją w zajezdni mają.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W grudziądzkim MZK szykują żółty tramwaj nr 28 – taki, jaki kursuje po Starówce w Lizbonie. Będzie atrakcją tygodnia kultury portugalskiej od 5 do 11 lipca (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu